| ady2607 a întrebat:

De ce pe bancnotele de dolari americani se regaseste semnul masonilor:o piramida cu un ochi in varf?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia si citeste biblia, despre antihrist, despre tragedia veacurilor, despre masoni, profetiile despre vremurile actuale, rolul banilor si ce reprezinta ei in viata noastra, despre cipurile biometrice, si semnele sfarsitului lumii.vei avea o privire de ansamblu a unor intamplari reale, a unor vremuri ce au fost prezise si pe care le traim, si o vaga idee a capatului de drum dar cum santem manipulati de forte, ce nu vrem sa le vedem, pentru a ajunge acolo unde vor sa ne aduca.va fi vai de fundul nostru, cu tot optimismul de care sunt in stare.si in cazul acesta ca raspuns la postarea ta; pesimistu spune, mai rau de atat, nu se poate.eu sunt optimist, si zic; ba se poate.

3 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Buna!, Piramida(avand 13 etaje etc., numarul 13 era mitic la egipteni, babilonieni si masoni fiind cifra transformarii si a renasterii; simbolul puterii si faptul ca ea nu este complet construita, semnificand ideea ca mai ramane inca multa munca de facut) - reprezinta organizatia Ordinul Iluminatilor si varful ei contine ochiul simbolizand Casa de Rothschild sau avand capacitatea de a citi aura oamenilor si de a cunoaste lucrurile invizibile in ochii neinitiatilor. Este de asemena ochiul Satanei( ''ochiul luciferic sau al diavolului") care stie tot, cunoaste tot si vede in trecut la fel de bine ca in viitor.Pa,pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai Tepes mai, cind amintesti de bilie parca te certi cu toata lumea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sa derutat o serie foarte mare de bani (am citit in-tro iciclopedie de dolari america)