| Mmooaarro a întrebat:

De ce prietenii pe care i-am avut in clasa a 8-a nu ma mai baga in seama? suntem la licee diferite..si le zic pe messenger sal ceva..si nu imi raspund.
Sufera de ei chiar atat de mult?
Cand eram colegi mergeam unu' pe la altu' ne jucam la calculator. ne plimbam cu rolele.
Am facut ceva gresit? Mie imi place sa vorbesc cu oricine..mai ales cu fostii colegi de care nu mai stiu nimic. si daca ma baga cineva in seama nu pot sa nu le raspund.
E vina mea? ...ma simt dat la o parte.
Inteleg ca nu seman cu ei!
Eu sunt pasionat de masini ei habar nu au ce-i ala un pivot. Ei isi fac poze cu camwow. zici ca fac reclama la haine. o porcarie.dar. nu le-am spus parerea mea..si totusi ma evita.
Oare pentru ca nu-s din aceeasi "haita" cu ei? " Facebookisti "? da suna aiurea.
Ori au ei ceva ori am eu! Generatia asta s-a transformat intr-un razboi de like-uri si toata lumea umbla dupa ele? Poze cat mai ..extravagante..de la spate ca sa se vada fundu' ..Ca sa nu mai zic de baietii care sunt tunsi scurt de tot si au par decat in partea de sus a capului. cand ii vad mi se face rau. zici ca e matura. perie de sarma ce dracu?
Ori eu m-am schimbat sever si am noroc ca nu-s ca ei. ori ei au fost inghititi de generatia asta de 2 lei. care dupa parerea mea mi se pare jenant si totodata prostesc..sincer vad la liceu aproape toti cu par decat in partea de sus si si-l dau pe-o parte. N-are niciun sens! e aiurea rau.
Ce se intampla cu noi oameni buni?
Vorba aia. daca nu ii poti invinge alatura-te lor. ei bine eu nu vreau sa fiu ca ei! Nu vreau sa fiu asa!
Mie imi place sa invat cuvinte noi! sa citesc sa repar lucrurile.ei le strica! trag de caloriferele de pe holuri! ei vor sa plece de la scoala..Eu ma gandesc la viitor si la slujba de 16 ani si ei fumeaza in baruri!

Răspuns Câştigător
| Andrutzikka a răspuns:

Bunăă. Oamenii se schimbă, amintirile rămân. Cam asta fac toţi prietenii vechi care înainte erau "sociabili ", ca să zic aşa, îţi spun din experienţă. Nu mai bagă pe nimeni în seamă, nu mai vorbesc cu prietenii ăia cu care au petrecut momente frumoase... Şi nu trebuie să fi aşa! Cum ai fost tu mereu, aşa să rămâi, nu trebuie să te schimbi pentru nişte persoane care chiar nu merită niciun efort. Sper că te-am ajutat! O săptămână placută îţi doresc! happy

1 răspuns:
| pastru009 a răspuns:

Te inteleg si sunt total de acord cu tine.Stii mi-ar placea sa am un prieten baiat care sa nu fie ca ceilalti cu toate tampeniile lor. Uite id-ul meu: adryan_dumytru@yahoo.com