| gigiro a întrebat:

De ce robotelul ne suna cand folosim semnele de punctuatie? De exemplu, cand scrii citate, stiu ca se folosesc ghilimelele. Ce pot face pentru a-mi remedia nestiinta, pentru ca robotelul imi mananca intrebarile.

2 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Mă enervează şi pe mine, tot îmi spune că punctele de suspensie diluează mesajul... mie mi se pare că-l nuanţează...Bine că robotul permite cinci emoticoane la două cuvinte dar nu-mi dă voie să folosesc semnele de punctuaţie!

| Majj a răspuns:

Este un sistem prost pus la punct. In loc sa promoveze gramatica corecta, acesta ne obliga pana la urma sa scriem gresit. RUSINE!