| Dan a întrebat:

De ce romanii au devenit lasi? De ce romanii sunt pasivi? De ce romanii nu vor schimbare? De ce romanii fug de tara lor?

Răspuns Câştigător
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu toti sunt asa, dar cei care sunt au si motive: saracie, birocratie, discriminare, foame, etc.

7 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

exista doua tipuri de romani :cei care nu vor sa schimbe nimic in viata lor (intr nr 3) si cei care vor schimbatrea( intr nr 4). dar nu se deranjeaza sa faca nimic (intr nr 1 si2 )

| Dan explică:

Felicitari Matura pentru cuvintele tale, esti o adevarata romanca.

| alexdop21 a răspuns:

De ce suntem furati ca in codru? De ce sa ma intereseze? De ce sa ma intereseze 2? De ce nu am plecat inca de aici?
Raspunsul intrebarilor astea pot sa ti-l dau, dar voi fii sanctionat pentru ca nu e frumos ce vreau sa spun, asa ca tin doar pentru mine!

| lora_9285 a răspuns:

Romanii toti vor schimbare doar ca, toti au obosit sa planga si sa nu-i asculte nimeni.Suntem un fel de turnul Babilonului.

| matura a răspuns:

Romanii nu sunt lasi.Lasi sunt conducatorii, tuturor timpurilor.Inca de pe timpul lui Stefan cel Mare.Romanul nu este pasiv.Pasivi sunt de la politisti si pana la nivel Inalt.Schimbarea nu o vor tot Ei.Romanul daca incearca o schimbare i se da in cap si i se spune ca este vanzator de tara. Uneori plecand in alta tara inveti sa fii Om la tine.Romanii sunt binevazuti oriunde pentru curajul, activitatea lor, priceperea lor si pentru realizarile lor, care schimba lumea.

| Dianna a răspuns:

Pentru ca a intervenit spiritul de turma! ce face unu, fac toti! asa e si criza asta laughing. a zis unu ca e criza.toti alearga de nebuni si urla ca e criza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam multe intrebari intr-o singura intrebare, nu ca ar fi multe dar sunt grele aia e, lasitatea a caracterizat dintotdeauna pe om si pasivitatea, fuga din tara nu este o noutate, au fugit ele poate intregi, nici asta nu-i o noutate, de ce economia Romaniei o ia la vale? ca sa ajungem standardele europene, de ce sa nu moara si capra vecinului?