| mihnea123abc a întrebat:

De ce romanii sarbatoresc valentine`s day daca nu e sarbatoarea noastra. DRagobetele ce mai inseamna sarbatoarea batranilor eu zic ca nu e corect.trebuie sa sarbatorim sarbatorile noastre sau ale altorra?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Fiecare sarbatoreste ce vrea.Sf.Valentin este o sarbatoare importata de la altii. Dragobetele este al nostru.

| valentingb a răspuns:

Cand e vorba de bautura si distractie, nu mai conteaza daca e traditionala, americana sau o copie, chinezeasca, sa fie cat mai multe! Plus ca e un motiv bun pentru o noapte in doi. Dupa parerea mea, ar trebui sa sarbatorim dragobetele. Dar Valentine's e mai libertina, deci fiecare cu optiunea lui. Si vezi, ma cheama Valentin.happy

| ema_2625 a răspuns:

Mai bine le sarbatoresc pe amandoua.