| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu sarbatorim noi numai dragobetele, in mod normal asta e la noi"sarbatoarea dragostei", nu Valentine's day.Care e diferenta dintre dragobete si Valentine's day? Chiar trebuie sarbatorite amandoua zilele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce? pentru ca romanul de cand se stie goneste dupa nouatati si chilipiruri, dar acestea doua nu sunt sarbatori, si dupa mine dragostea o dovedesti in fiecare clipa din zi, nu astepti o anumita sarbatoare sa fugi disperat dupa un cadou... cel mai mare cadou ce il poti oferi cuiva este dragostea neconditionata!

3 răspunsuri:
| User a răspuns:

Nu, nu trebuie sa sarbatorim nici una.

| unione a răspuns:

Ba da, trebuie sarbatoriti Valentinii si Valentinele, sa faca cinste... iar cu zilele astea ale indragostitilor... e o sarbatoare comerciala

| mersifrumos a răspuns:

Dupa mine ar trebui sa inventam mai multe ca prosti avem destui si uite asa scot unii o gramada de bani din aceste "sarbatori"
asta e cel mai corect raspuns
sa ma contrazica cineva! laughing