| Superior a întrebat:

De ce romanii sunt asa tampiti la cap?
De ce nu luptam pentru viitorul nostru? E democratie! Cine are mai multa putere, o democratie ce cuprinde 20 mil. de oameni sau un grup de cativa oameni care ne conduc?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Poporul roman voteaza emotional, nu gandesc rational

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru RAY):

Nah. Oamenii inteligenti stau acasa ca "cica votul lor nu conteaza" pe cand batranii merg intr-o goana. Vazusem un reportaj cu niste batrane care il huiduiau pe Iohanis pentru ca "nu ne mareste pensiile". E clar ca romanii nu au niciun strop de cultura civica. Asa ar sti si ei rolul unui presedinte.

| RAY a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Toata ziua le vezi prin tramvaie, nu au ce face acasa dar se iau de tineri si le jigneste public, noi fraieri le platim pensia acestor bosorogi expirati care au votat psd si o fac mereu

| Superior explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Iohannis merita o sansa, spre deosebire de PSD care ii cumpara cu pixuri portocalii si cateva sticle de apa. https://www.youtube.com/watch?v=owTcrevmitU

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Și totuși, de ce ai vota un dulap thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Superior):

Merită șansa să nu mai candideze că ne-a făcut destul de râs

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nici 20 de milioane nu mai suntem din pacate, era de asteptat ca lucrurile sa fie asa, in 5 ani ce s-a schimbat? in 10 ani ce s-a schimbat? Nu cred ca o sa se schimbe ceva nici in urmatorii 10 ani, nu cred ca ar trebui sa mai avem mari asteptari, lucrurile care ni le dorim puteau sa se intample acum 20 ani, suntem in 2018 si nici acum nu avem autostrada Pitesti-Sibiu(stau in Arges).Si mai avem pretentii ca vom fi in zona euro si o sa avem Basarabia inapoi.
Imi pare rau de viitorul tarii asteia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și care e întrebarea?