| Gerunk a întrebat:

De ce se feresc unii sa recunoască faptul că au ascultat manele in copilărie? Stiu persoane care se dau mari fani Smiley,Andra, Delia și ce mai e actual în muzica și ascultă pe ascuns manele vechi. Sau spun, eu ascult muzica clasica insa aceasta manea veche e chiar drăguță. Cu ce e mai buna o melodie actuala Delia decât de exemplu, Adrian Minune -e noapte și e târziu? Sau tine de traiectoria și educația actuala a maneliștilor din prezent? Manelele actuale și imaginea maneliștilor într-adevăr, sunt de un grotesc și grobianism ieșite din comun.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Smiley, Andra si Delia, actuali in muzica? rolling on the floor
Ma dadeam cu bicicleta si plateam inghetate cu monede, cand erau aia in voga. Monede ROL, nu RON.
Referitor la intrebare, nu cred ca mai e la moda sa ascunzi faptul ca iti plac cateva manele.
In zona evenimentelor private, manelistii canta cot la cot cu majoritatea artistilor romani, se cunosc personal si se accepta.

| Mosotti a răspuns:

De prosti se feresc, eu am ascultat manele si ascult in continuare, sunt multe care suna misto. Ascult de la 22 ani adica de cam cand au aparut.

Manelistii canta dragostea si realitatea, asta e. Realitatea iti zic ca banu domina si cu ei faci ce vrei, e un adevar pana la urma.
Si imaginea manelistilor nu are de ce fi proasta, sunt oameni cu talent si har sa cante misto de multe ori.

| Hammurabi a răspuns:

Ține numai de preferințe, de ce muzică îți place să asculți.
Dacă ai muzica pe tel. și o asculți în căști, e doar treaba ta, Doar tu știi ce-ți place și ce asculți.

Dar dacă ești într-un bemeveu din '88 cu geamurile deschise și manelele date la maxim... asta nu mai ține nici de muzică, nici de preferințe.
Asta ține de emblemă.
E o reacție invers proporțională cu neuronii pe care îi ai în creier. laughing

| VoidEternal a răspuns:

Adevarul e ca imaginea manelistilor mai vechi te duce cu gandul la tact, eleganta si cultura...

| 1997onur a răspuns:

Jador forever.