| mastadont a întrebat:

De ce se numește mărul lui adam dacă îl au și femeile?
https://ro.wikipedia.org/wiki/M%C4%83rul_lui_Adam

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu știu exact ce zice cartea aia de istorie de-i spune biblie dar cred că doar doar UNUL din cei doi (erau singurii din rai plus un șarpe?!) a avut treabă cu mărul (sta-i-ar in gât)

| mastadont explică (pentru sierra1):

Trebuia să fie mărul evei că doar ea a mușcat prima din el conform ficțiunii biblice LOL

| Catrice a răspuns:

Dacă ai văzut femeie care are mărul lui Adam....aia clar nu e femeie.

| mastadont explică (pentru Catrice):

Dacă nu se vede nu înseamnă neapărat că nu-l are.

| mastadont explică:

Și ce legătură au aventurile tale la c urve cu întrebarea mea că chiar nu înțeleg...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, il au si femeile, foar ca e mai pitin vizibil, intrucat corzile vocale nu sunt la fel de groase (in general).
Am vazut femei care aveau marul lui adam urias si barbati carora nu li se vedea deloc.

Probabil se numeste asa pentru ca arata ca o bucata de mar in gat
happy happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că bărbații îl au vizibil.

| EcceHomo a răspuns:

Ee, mai sunt și alte denumiri asemănătoare în medicină, cum ar fi:tendonul lui Ahile, muntele lui Venus.
Sunt doar termeni. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru EcceHomo):

Trompa lui Eustachio...

| EcceHomo a răspuns (pentru anonim_4396):

Corect.

| soriciculapte a răspuns:

Ai vazut vreodata o femeie?

| mastadont explică (pentru soriciculapte):

Ba chiar mai mult, am și pus mâinile pe ea. Am făcut și sex dacă te interesează big grin

| soriciculapte a răspuns (pentru mastadont):

Era transgender