| valentin_2770 a întrebat:

De ce se schimba oamenii cand dau de bani si uita de unde au plecat si cu cine umblau inainte? Toata lumea spune la inceput ca banii nu o sa ii schimbe dar de fapt se intampla exact invers? Oare de ce devin mai ingamfati si plini de sine?

Răspuns Câştigător
| sTeFaN. a răspuns:

Si eu am multi prieteni asa... unii sau schimbat altii au ramas exact cum erau si inainte...adica ma cunosc cu un baiat de vreo 8 ani si acum el are 20 ani...este la facultate are masina etc...si a ramas acelasi baiat...merem la fotbal...etc...

6 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Dorinta de afirmare si grandomania ii fac sa devina asa. happy
Oamenii de felul asta trebuie ignorati total si uitati. Am 2 tipi care sunt exact cum ai descris tu si ii ignor total.

| florar a răspuns:

Nu toata lumea. e trist insa ca unii castiga banii spaland mosnegi la fund si apoi vin cu o masina de mana a treia de "acolo" si se umfla in pene, de parca ar fi luat premiul Nobel a ingriji batrani si bolnavi e un lucru nobil, caraghios e sa faci pe desteptul cand de fapt nu ai fost in stare de altceva.de obicei prostia merge in mana cu fudulia. oamenii destepti pastreaza o atitudine modesta.

| sTeFaN. a răspuns:

Valentin..stii zicala "Doamne fereste-ma de prieteni ca de dusmani ma feresc singurhee hee"grija mare cum iti alegi prieteniihappy Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt o persoana plecata in strainatate de 3 ani de zile si nu doar o data mi s-a spus ca nu mai sunt aceeasi persoana.Stii ce se intampla? nu poti sa ramai acelasi, dar sa stii ca nu banii te schimba.Schimbarea vine chiar datorita "prietenilor". Eu cand vin in Romania,"prietenii" dau navala peste mine, vin cu totii sa ma vada, daca sunt pe cineva sa ma duca cu masina, imi cere tarif dublu fata de taxi, ca de...eu am bani. Daca folosesc un parfum bun si se simte, se gaseste careva care sa imi spuna: "te-ai ajuns..."Si astea sunt doar cateva exemple, lista poate continua.In aceste conditii, eu cum sa nu ma schimb?confused

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot eu sunt, am uitat sa specific ce era mai important! Prietenii adevarati nu considera ca m-am schimbat! Iesim la pizza si fiecare isi plateste consumatia(la fel ca inainte), vin la mine de placere, fara pretentii si vaicareli de genul : "stii ce greu imi e?", stii ca am ramas fara servici?", "stii ca luna asta nu mi-am platit rata?" Pur si simplu ne bucuram ca suntem impreuna si pretuim fiecare clipa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da...am ajuns la o concluzie.fiecare pentru el.cat am avut bani toti erau pe langa mine. dar acum... unul nu a sunat. sa ma intrebe de sanatate. dar ce sa-i faci? asta-i viata.