| anonim_4396 a întrebat:

De ce se spune că persoanele care se tachinează se iubesc?
Credeți că este adevărată acestă afirmație? big grin

15 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Nu chiar, depinde si limita
Si amici foarte buni se pot tachina, sau colegi
Cred ca iubirea nu se poate rezuma doar la tachinat, ci si respect, atmiratie, grija

| HelpingHands a răspuns:

Iubesc tachinare, râca dar nu omul! Dacă ar iubi omul l-ar privi cu compasiune când ar trebui să-l tachineze.

| CodrutElian1990 a răspuns:

O iubire nu se refera numai la o relatie intima intre persoane. Eu imi iubesc prietenul, imi iubesc copiii. Ii tachinez.

| Mosotti a răspuns:

Nu e asa, un om care iubeste nu face asta.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Știam de "cine se place se tachinează" dar asta undeva pana în 14 ani laughing când fetele vor sa para dezgustate de băieți iar băieții dezinteresați de fete. O mică tachinare este binevenită dar depinde ce înțelegi prin tachinare. De exemplu prietena mea (când vorbim prin mesaje) mă face" calic" fiindcă nu trimit mulți " :* " big grin. Dar este o tachinare inofensiva care pe mine personal (și cu siguranță și pe ea o) ma amuza.

| SilentRain a răspuns (pentru Mosotti):

Aici tin sa te contrazic putin, pentru cum bine stim deja oamenii sunt diversi la fel si modul in care isi exprima iubirea
Deci da, cred ca un om care te iubeste te si tachineaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde ce fantezii ai, daca îți place să fi umilită atunci da, e iubire.

| Celcestietot a răspuns:

Pai tu si Overeem sa ne spunetihee hee.

| Catrice a răspuns:

Nu e universal valabil, dar in cazul meu, ewinking

| RAY a răspuns:

Da,dar nu reușesc nimic real, asta e asa comedie, dar vouă va place, sunteți nebunatice

| NotNamed a răspuns:

Uneori da, uneori nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o prostie
Dacă îmi place o fata ma dau amabil nu nesimțit

| PainTech a răspuns:

Exista persoane care se tachineaza si se iubesc
Exista persoane care se tachineaza si nu se iubesc.

Daca doua persoane se tachineaza nu inseamna neaparat ca se iubesc.

Dar acum depinde si ce intelegi prin tachinare.

| Mosotti a răspuns (pentru SilentRain):

Iubirea se manifesta prin comportament frumos, afectiune, atentie, comunicare, atat, altfel nu prea e iubire! Nu alte tampenii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Uneori da, uneori nu. Nu este chiar o regula.

Dar din moment ce s-a zis asta, cel mai probabil, o proportie majora, dintr-un intreg... ar fi ca da, chiar daca este un 51%.