| anka a întrebat:

De ce se vopsesc ouale de Pasti in alte culori decat rosu? Doar sangele varsat e rosu, nu?

3 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Da. dar sangele a cazut si pe iarba, care e verde. Cerul este albastru. Asta ne-a explicat doamna porfesoara de religie happy.

| luiza a răspuns:

Pentru bucuria copiilor... E monoton doar rosu si atunci mai punem putina culoare.

| EUSIATIT a răspuns:

Eeeeeeeeeeee ai dreptate dar ca sa fie frumoase am mai adaugat noi. ceva nou[mai multe culori ],, oamenii cu inventii