| maya1030 a întrebat:

De ce sunt barbatii cei mai buni bucatari, de fapt de ce se spune acest lucru?

Răspuns Câştigător
| さいゆき a răspuns:

Dupa parerea mea se spune asta pentru ca barbatii in general sunt persoane care se concentreaza doar pe un singur lucru odata (nu pot sa faca doua lucruri in acelasi timp) si din cauza sunt mai atenti la fiecare detaliu mancarea lor iese mult mai buna.
Noi femeile facem mai multe lucruri in acelasi timp si dorim sa terminam cat mai repede pentru ca mai avem si altceva de facut in ziua acea si nu suntem asa de concentrate si poate de multe ori uitam sa punem anumite lucruri in mancare sau pur si simplu dam focul prea tare sau prea mic.
Barbatii nu au prea multe ocupatii asa ca ei sunt dispusi sa stea langa oala de mancare si sa fie atenti in fiecare secunda la ce se intampla acolo.
Asta ar fi una din explicatii.

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Habar n-am de ce se spune la modul general că bărbaţii sunt cei mai buni bucătari întrucât nu există un studiu clar în acest sens.
Totuşi, ce ştiu cu precizie, este că gătesc mai bine decât prietena mea happy.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Kalla63: Când ai să te faci mare şi ai să-nveţi că nu orice prejudecată de prost gust este prin definiţie regulă generală, ai să-nţelegi mai bine.

| NickiMinaj a răspuns:

Pentru ca exista jamie oliver?

| Hisaya a răspuns:

Pentru ca trebuie si ei sa faca ceva. Femeile au grija de copii, femeile fac cumparaturi, femeile mai au si servici, femeile fac curatenie, femeile gatesc, femeile, femeile, femeile. Oricum, barbatilor le place doar sa stea si sa urle:,, Marie, ii gata branza?". Si barbatii care gatesc, gatesc ca n-au de ales. Credeti ca le dau si la sotii? Never!