| Pnin a întrebat:

De ce sunt romanii atat de rai? Am vazut pe TikTok un cuplu de roman cu american care isi invatau copiii romana, ei fiind acum in State.
Si in comentarii numai chestii de genul: Vorbiti ori romana, ori engleza, NU COMBINATE.

Cum invata copilul daca nu le combina? Nu e prima data cand vad asa ceva. Oamenii astia gandesc? Si ce e cu obsesia asta pentru limba romana? Am mai vazut ca-i spuneau unei asiatice care studiaza in Bucuresti sa se duca acasa ca nu pronuntase bine un singur cuvant.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masochisti retardati aia care critica online si in direct desigur

| isemilia a răspuns:

Unii nu se gandesc si la felul in care se vor simti cei de langa inainte sa spuna un anumit lucru. Nu toti oamenii sunt rai, insa sunt destui. Personal cred ca felul in care au procedat parintii e de admirat, la fel si intentia studentei sa invete aceasta limba. (mai ales ca e complicata pentru cineva ce nu a mai intrat in contact cu ea)