| StrongHeart a întrebat:

De ce sunt tinerii in depresie? Ce dracu e cu noi? Nu ar trebui sa construim in tara asta? Toata lumea e obosita, suparata si lucreaza sa ii imbogateasac pe straini.

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Tu meriti cele mai multe pareri de rau, pacat ca nu vezi asta din comportamentul tau frustrat.

74 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru StrongHeart):

Tehnologia a amplificat apatia, lenea, a inlocuit socializarea reala care e cea mai buna cu socializarea virtuala, a amplificat si o inchidere in tine, mai ales jocurile video cu care toti am dus o lupta mare de a le lasa, unii au ramas dependenti, altii nu.

Persoanele bogate si mult prea publice au o presiune din partea societatii, sunt asteptari mari de la acele persoane sa faca intr-un fel, sa nu iasa din tiparul lor, poate si asta e o cauza pentru a o lua-o pe aratura, cand ai trio-ul perfect (sanatatea fizica, mentala si emotionala) poti spune ca abia atunci le ai pe toate, nimic nu se compara cu sanatatea care e comoara.

| StrongHeart explică (pentru Drimmero):

Stiu,stii ce ma enerveaza la culme? Mentalitatea de turma.
Cand se pun 1000000 de insi sa judece o persoana sunt la modul stai putin, e ok sa judeci si sa iti dai cu parerea dar multi nu stiu cata presiune este pe ei si nu stiu ce inseamna toata lumea sa vrea ceva de la tine.
E usor sa ataci o persoana fara sa stii prin ce a trecut. Ochelari de cal, vezi doar in fata, dar daca ai trece prin aceleasi lucruri, poate ai face la fel.Lumea-i plina de ipocriti.

| Drimmero a răspuns (pentru StrongHeart):

E ok sa cunosti povestea mai bine decat sa te apuci sa judeci, dar unele persoane te fac sa le judeci din prima, aia e buna.

| StrongHeart explică (pentru Ciorogârla):

Te iau la lopata, vii?

| StrongHeart explică (pentru Drimmero):

Stiu,incerc sa evit, nu-mi place drama, nu-mi plac discutiile contradictorii, imi plac oamenii corecti, cateodata si eu ma port urat ca ma fac cu capu' cate unii

| Ciorogârla a răspuns (pentru StrongHeart):

Ti-a dat dauna-n gura, of veata asta)))))

| FloricacicaSebastian a răspuns:

,,Din cauza ca e coarde,, - Ana 2k20

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru laSoledad):

Ideea e ca daca te uiti in jur te cam paleste depresia. Daca nici nu ai pe cineva in viata personala care sa compenseze, se cam duce pe p*&a toata miscarea. Bine, asta nu inseamna ca nu poti fi depresiv si sa iti platesti impozitele samd...

| DonEduardo a răspuns:

La varsta asta se petrec niste reactii chimice in organism.

| StrongHeart explică (pentru GabiDumitrescu):

Incerc sa ating si stari mai sus de depresie, sunt multi oameni in jur care imi vor doar raul, nu e imaginatia mea, pur si simplu asa e in viata.

| laSoledad a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eh, de la ce-ai zis tu pana la generalizarea lui din intrebare e cale lunga, bre. Ideea e ca generalizari si lamentari de-alea-s pline podul, dar in loc sa se uite-n jur cuum zici tu, mai bine s-ar uita la niste exemple bune de tineri cu coloana vertebrala care chiar nu-si pierd vremea pe internet plangandu-se-n fiecare zis ce grea e viata ca-i f_t smecherii pe la spate, come on.

| laSoledad a răspuns:

Una e sa-ti vrea lumea raul si alta e sa ai drumul tau si scopul tau in viata si sa ai la ce sa muncesti in fiecare zi si pentru ce sa muncesti, sau cum zic americanii "doing your thing". Daca esti in plop si plopul in aer, te poti plange de ce vezi in jur linistit, ca numai pe tine nu te vezi.

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

NU stii nimic despre mine, nu mai vorbi ca proasta.

| laSoledad a răspuns (pentru StrongHeart):

Pai vezi? Tu spui nu stii nimic despre mine bla bla. Dar tu stii despre restul tinerilor detalii amanuntite sa le pui tu diagnostice tinerimii romanesti? Nu. Asa ca ce le spui tu altora sa nu faca, nu face tu insuti in prima faza!

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

Da,chiar stiu, dar esti prea ignorant/a sa discut cu tine.Nu inteleg cum reusesti sa te suporti.

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

Nu stii nimic despre droguri si cum functioneaza cum iti distrug mintea, nu stii nimic despre ce inseamna dilatarea realitatii, nu stii nimic despre cum substantele iti afecteaza creierul, nu stii nimic despre problemele psihice ale oamenilor si de suferinta prin care trec zi de zi, dar te apuci sa-mi spui mie ca-s nu stiu cum crezi tu ca sunt.Eu zic sa te uiti in jurul tau, daca nu vezi oameni depresivi.
Toti oamenii au probleme!

| laSoledad a răspuns (pentru StrongHeart):

Bai, nu intelegem cum te suporti tu in toata lamnetatia in care colcai. Nu stii altceva decat sa ceri pareri pe TPU in legatura cu probleme sfasietoare precum caderea frunzelor si topirea picaturilor de roua. Mai simplu zis, din ceea ce afirmi aici, n-ai depasit starea de fulg de zapada ca personalitate.

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

Ok,crezi ce vrei tu despre mine si te duci in discutii fara sens, nu ma deranjeaza asta

| laSoledad a răspuns (pentru StrongHeart):

De unde stii tu ma ca eu nu stiu nimic, ha? Ce-am zis eu si ce zici tu? Eu ti-am zis ca daca stai toata ziua si nu faci nimic si te plangi ca fulgul de zapada de depresii infantile si lamentatii extrasenzitive, asta nu va rezolva nimic. Nu mai aduce tu in discutie subiecte mult mai hard, pe care le aduci in discutie pe toate laolalta doar de dragul exagerarii, insa mai scoate capul in lume sa vezi oameni cu coloana vertebrala care au o ocupatie, care stiu ce vor de la viata si care actioneaza. Ia-ti exemple mai bune de trai, ca altfel o sa mai ramai in stadiul asta inca vreo 2-3 ani buni, fara sa te imbunatatesti deloc si ar fi pacat de neuronii tai.

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

Bai tu serios, du-te la un psiholog ceva, nu stiu cum reusesti performanta de a calca toti oamenii pe nervi, esti special in asta.

| laSoledad a răspuns (pentru StrongHeart):

Pacat ca nu simti tu nevoia sa mergi la un psiholog, chiar ai nevoie la cat te plangi.

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

Imi cunosti problemele personale de vorbesti asa liber despre mine? Eu am respect pentru oricine, pentru ca nu stiu prin ce trece fiecare persoana, tu esti un om cu prea mult timp liber folosit prost si iti place sa vorbeste despre problemele altora, nu sa le rezolvi.NU ca ar fi datoria ta, datoria ta e sa ma enervezi, din cate vad.

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

Am mers si la psiholog si la psihiatru, am luat si pastile si nu mi-au folosit, acum mai taci dracu din gura ca ti-am zis destul

| laSoledad a răspuns (pentru StrongHeart):

"tu esti un om cu prea mult timp liber folosit prost si iti place sa vorbeste despre problemele altora, nu sa le rezolvi." Tocmai asta faci tu, pacat ca nu te vezi. "De ce sunt tinerii in depresie? Ce dracu e cu noi? Nu ar trebui sa construim in tara asta? Toata lumea e obosita, suparata si lucreaza sa ii imbogateasac pe straini." "E o lume defecta" "Lumea-i plina de ipocriti." "cand iadul e intunecat si fierbinte." "sunt multi oameni in jur care imi vor doar raul, nu e imaginatia mea, pur si simplu asa e in viata." Ma faci sa rad in hohote.

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

Pai razi, cine te tine?

| StrongHeart explică (pentru laSoledad):

Nu te las sa imi intri in cap, ca stiu ca esti un om defect, o voce in plus care ma face sa ma gandesc la tampenii.Pentru ca esti plin de ura si imi transmiti o energie foarte naspa.

| laSoledad a răspuns (pentru StrongHeart):

Lasa-ma pe mine ca cine ma tine. Tu ai pus o intrebare deschisa pe TPU, trebuia sa te astepti si la critici nu doar la mangaieri ale orgoliului. Mai bine intreab-te Cine te tine pe tine din a te apuca sa faci ceva cu scop, cu insemnatate, in loc sa te plangi atata? Cine te tine pe tine in a schimba ceva la starea ta lamentabila?

| laSoledad a răspuns (pentru StrongHeart):

Tu transmiti energii foarte naspa prin intrebarile tale, lol.