| Adelina1994 a întrebat:

Am o problema! uneori cand sunt suparata sau obosita intru intr-un fel de depresie (nu socializez, ma retrag, plang ) ce asi putea face in privinta asta? Funda! love struck

8 răspunsuri:
| ostea a răspuns:

Trebuie sa inveti sa TRECI peste aceste momente; ce te vei face cand o sa vina un moment foarte traumatic pentru tine?

In primul rand cand te simti suparata, obosita, nu te mai lupta cu tine insati, nu te mai lupta cu situatia respectiva, doar ACCEPTA ceea ce se petrece in viata ta; alta solutie nu ai; o sa vezi ca se va rezolva.

TU iti alegi CUM sa sa fii, ce sa faci ( chiar daca te simti impinsa de tristete ); este alegerea ta daca o dai la o parte, sau daca o lasi sa isi faca loc.

Numai bine.

Gaseste CAUZA care a produs starea ce o ai si apoi gaseste NEVOIA care o sa ridice si pune-o in aplicare.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Sa te culci.la mine functioneaza mereulaughing.ma trezesc vesela.

| Minks a răspuns:

Mergi la un psiholog, chiar de ajuta.

| FloriiDirectioner a răspuns:

Treci peste, tine mereu capul suswinkingSi eu patesc astasad...dar realizez ca in zadar plang nimeni nu se o pri din drum pentru lacrimile mele.winking

| Danutza27 a răspuns:

Lasa balta psihologul,ia calea Sf Biserici,si incepe sa te rogi,Cauta cartea de rugaciuni a bunicii si pune mina sa o citesti,nu strica sa citesti din Psaltire cite o Catisma/zi si ai sa vezi ca o scoti la capat. Xanax,blegomazin sa nu pui gura pe ele.Tu ce parere ai parintii tai,bunicii tai au trait ca in puf ei nu au avut necazuri ia intreaba ce leac aveau, psihologi pe atunci nu erau si balamucul era gol. Bunica zicea asa, daca faci un pas catre Dumnezeu el face 1000 spre tine.Cind te rogi sa o faci cu luare aminte. Acesta este leacul tau

| bebelotz a răspuns:

Aceias problema pot sa zic ca am avut-o si eu in urma cu ceva timp! Cum am iesit din ea? E simplu incetul cu incetul am inceput sa ma satur sa trec mereu prin stari profunde de depresie si incetul cu incetul am ajuns sa nu mai ma suport eu pe mine cand ma vad asa si in plus nici macar nu mai pot sa plang asa mult ca inainte nici macar daca as vrea eu. SI nu stiu ce sfat sa-ti dau, mda stiu ca acum toata lumea o sa-ti zica sa-ti ocupi timpul cu alceva vai tu filme alea alea, dar dupa cum am zis si mai sus am trecut si eu prin din astea si stiu cum e, iar la faze de genu mi se pare greu sa pui asta in practica (sau cel putin asa era la mine) App bafta!winking

| ForFun a răspuns:

Incearca sa te gandesti la lucrurile placute din viata ta si sa faci o activitate distractiva. funda?

| YannyAlmounte96 a răspuns:

Ai probleme trebuie sa vizitezi un psiholog sau daca nu mai lasa supararile si incerca sa te odihnesti tot mai multhappy