| restinvogue a întrebat:

De ce sunt toți așa speriați că o aplicație le fura datele? Daca nu sunt datele cardului, ce pot face cu ele?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu: furand datele personale ale cuiva poti face gramezi de ilegalitati, de la un cont fals pe olx unde te dai drept cineva si vinzi diverse chestii, tepuind oamenii, pana la conturi bancare false, folosite ilegal sa ia credite bancare, care ajung sa nu fie platite si in final tu esti cautat de Politie si cei care colecteaza debite.
Sa nu uitam de furtul din magazine, sa nu uitam de legitimatii false, samd.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil este mai mult si psihologic (daca chiar ar putea sa faca asta), ca "fura" ceva ce ar apartine altcuiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica,sa te spioneze in mesajele private unde vorbesti cu prietenii chestiuni personale, si adminul sa se bage sa iti faca modificari pe cont dupa cum ii convine lui ceea ce scrii tu, sa mai faca modificari la ale site-uri care le detine inspirat din povestile tale intime, si apoi ti-e ciuda si nu poti sa faci tu un proiect nou ca deja tl-a furat ideile din ceea ce ii puneai pe site. Se cam intampla pe Facebook, mie mi se intampla.