| AlexandraN21 a întrebat:

Am platit ceva cu Pay Pall si inca am datele cardului introduse. Este o aplicatie sigura?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am contul si cardul inrolate pe PayPal de ani de zile. N-am avut probleme decat o tentativa de phishing: mi-a venit un e-mail ca din partea PayPal sa le spun datele de pe card. Chestia buna a fost ca am vazut ca adresa nu avea legatura cu PaiPal dar aspectul era ca cel de la PayPal. Am reclamat celor de la PayPal si am blocat expeditorul.

| Violleta2022 a răspuns:

Paypalul este cea mai serioasa aplicatie din lume, fiindca cea mai mare platforma internationala de plati, care contine miliarde de date bancarem foarte safe.
Am cateva conturi de paypal, atat personal cat si ale companiilor cu care lucrez, si folosesc paypalul de peste 10 ani, dar niciodata nu mi s-a intamplat sa-mi traga bani fara ca eu sa fii facut o tranzactie sau transfer, niciodata!

| relian a răspuns:

Nu este ceva mai sigur decat PayPal, nici bănci nici atceva.Eu cand cumpăr ceva online, o fac doar prin PayPal, iei garantează produsul sau banii înapoi. Datele tale îs garantate, nu pleacă nicaeri de acolo.

| Catrice a răspuns:

Nimic nu e sigur, nici măcar TPU

| mastadont a răspuns:

Da, este perfect sigură, o folosesc de vreo 10 ani și nu am avut probleme.

| mont a răspuns:

Da este sigură.