| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai ridicol stereotip pe care l-ati auzit vreodata?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Incerc sa nu imi formez neaparat o parere despre aceste persoane, sa nu le judec.

Imi place sa cred doar ca... se lasa purtati de un ego, care contine informatii si perceptii adunate de-a lungul timpului, de la societate, parinti, prieteni, influenta...
Pe scurt, o alta identitate decat a lor. Momente de inconstienta.

Iar aceste momente nu sunt cu nimic mai diferite decat cele care stau la baza multor probleme, in viata de zi cu zi, acele mici certuri intre persoane, pareri, perceptii, jigniri, despartiri si alte astfel de lucruri.

Cel mai prost stereotip? Hmm. Indiferent, orice este preluat fara un motiv anume, de la alte persoane.

Un alt lucru de mentionat... ar fi ca stereotipurile nu cred ca ar exista fara alte persoane, fara alta lume de care sa se lege.

Atunci cand abandonam aceste roluri si aceste obiceiuri, adevarata lume ni se deschide in fata noastra happy

| OFQuestions a răspuns (pentru DoarBogdan):

"Imi place sa cred doar ca... se lasa purtati de un ego, care contine informatii si perceptii adunate de-a lungul timpului, de la societate, parinti, prieteni, influenta...
Pe scurt, o alta identitate decat a lor. Momente de inconstienta."

Da, chiar ai dreptate aici.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ridicol e cine sta și asculta proști care generalizează