April
| April a întrebat:

De ce tocmai ursul a fost pacalit de vulpe?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca era mare si prost? big grin

8 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Eu nu am fost pacalita de un vulpoi, ci tot de un urslaughing

| juniper a răspuns:

Vulpea e mai sireata si l-a pacalit sa-si bage coada in apa, ursul era prea bun si vroia sa manance doar, iar vulpea a profitat de bunatatea lui.

| madalicious a răspuns:

Pentru ca vulpea e sireata si mincinoasa. Cum vulpea e smechera si sireata datorita blanii sale, si ursul a fost pacalit de vulpe deoarece ii era foame si adora pestele iar vulpea l-a pacalit ca ea si-a bagat coada in apa si a prins cu ea peste. Dar de fapt se prefacuse moarta si furase pestele unui taran.
Si ca sa-ti raspund la intrebare : Pentru ca tocmai ursul se nimerise a se afla acolo cand vulpea manca pestele.

| Bii26 a răspuns:

Asa a hotarat autorul.nu e o poveste adevarata

| DeeDee28 a răspuns:

Pentru ca nu s-a prins ca e minciunawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ursul de atunci avea coada lunga, probabil asa au evoluat si speciile in mintea unora, cu ajutorul vulpilorhee heeSa revenim, avea coada lunga ce trebuia bagata in apa, acelasi lucru nu se putea intampla si cu un sarpe, decesul ar fi intervenit imediat din cauza ca el are forma de coada.Inca unu mai paranoic ca mine ca sa-l pot vota pe ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce are atat de special ursul? Mi se pare ca i-ai dat ceva superioritate prin folosirea cuvantului,, tocmai``.
Oricine se lasa pacalitwinking. Cand este vorba de vulpe, deja ne duce gandul la siretenie. De ce? Dintr-un simplu mit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Juniper, ce vulpe ticaloasa. Ea asa mica si prapadita a pacalit un urs mare si prost laughing