| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce trebuie cu totii sa murim? Mie nu-mi place ideea asta cu moartea.De ce murim daca nu vrem sa murim?

12 răspunsuri:
| CreepyCrow a răspuns:

Celulele nu se pot regenera la nesfarsit

| RAY a răspuns:

Pentru ca asta e cursul vieti,asa e evolutia ne nastem,traim, murim, de fapt e o reciclare a naturi, fara sex nu ar exista moarte dar fara sex nu am fi ajuns aici, fi fericit ca existi ca multe persoane nu s-au nascut vreodata, doar la o ejoculare sunt 300 de milioane de posibilie vieti din care tu ai avut norocul sa existi si nu doar sa ajungi unde esti aici, e un miracol al naturi ca existam, moartea e de fapt scopul vieti, traim ca sa murim

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu exista moarte ci doar mai multe dimensiuni. Nu te plictisesti sa stai prea mult intr-un singur loc? Teoretic tu de moarte esti f departe, nu ai alte preocupari?

| JetBlueJet a răspuns:

Eu nu inteleg de ce sunteti speriati de moarte sau nu vreti sa muriti.Eu una de abia astept sa mor.In fine vreau sa fie o moarte fara durere.
Nici nu vreau sa traiesc prea mult, n-as vrea mai mult de 50.Stii...De cand am fost mica am avut probleme de sanatate si toate cele.N-as vrea sa vad ce "probleme" ma mai asteapta la batranete.
A da...Eu una cred ca incepem sa murim incetisor de cand suntem in mamicile noastre tongue Deci sa stii ca acum mori incet, incet happy Doar daca nu faci tu vreo descoperire si vei ajunge sa te misti cu viteza luminii iar astfel vei fi nemuritor.
Am mai spus asta :Gandeste-te cum r fi daca nimeni n-ar mai muri, planeta s-ar suprapopula, am ramane fara hrana -am vazut la TV ca deja am terminat rezervele de hrana din 2016 si am intrat in alea din 2017.Au mai zis ca in felul asta peste 15/20 de ani vom primi apa cu portia.- Sincer nici copii nu vreau sa mai fac laughing stratul de ozon o sa se duca de tot peste nu stiu cati ani, din cate stiu mai putin de 100 si o sa fim "praziti" de razele soarelui, deci nu vreau sa-mi omor copii.
Nu inteleg, de ce nu vrei sa mori? De ce iti este asa frica? Sa stii ca dupa moarte mai raman 20 de wati de energie, deci practic nu mori.Si daca ti-e frica de gandacii si viermii care te vor manca le poti spune copiilor tai sa te incinereze, mare branza. Eu o sa-mi si donez organele bune big grin
Sper ca nu te-ai plictisit citind.Totusi vreau sa-mi raspunzi la intrebare.

| Drimmero a răspuns (pentru JetBlueJet):

Nu exista moarte fara durere, chinurile mortii sunt cele mai nenorocite!

| JetBlueJet a răspuns (pentru Drimmero):

Ei na...Stii tu?
Vazusem intr-un film cum ca daca iti tai venele nu mori de durere...ci doar ca ti se scurge sangele.laughing

| Drimmero a răspuns (pentru JetBlueJet):

Gandeste-te ca doar daca iti rupi o mana sau un picior, te doare de nu mai stii de tine, am patit pe pielea mea, cand mi-am rupt mana, ma durea de ma rupea, dar sa ai hemoragii puternice interioare sau mai stiu eu ce.Te omoara durerea practic. Te asigur ca si acolo e durere, crezi ca nu te ustura in ultimul hal pielea taiata + venele facute franjuri? E drept, in mare parte mori pentru ca pierzi mult sange, dar aia e alta mancare de peste.

| JetBlueJet a răspuns (pentru Drimmero):

O sa vedem asta cand o sa murim, man.
Daca mor eu inaintea ta o sa-ti trimit o felicitare in care o sa-ti spun daca m-a durut ceva...

| Drimmero a răspuns (pentru JetBlueJet):

Daca te arunci de pe bloc, nu ai nicio durere acolo, mori fix in secunda 2. Te astept, dar de dragul de a trimite felicitarea sa nu iti grabesti dorinta rolling on the floor))).

| Piratul10 a răspuns:

Cum sa reziste planeta asta cu atatia nenorociți pe ea?happy

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Rapsunsul e simplu: odata ce ne-am nascut, suntem muritori. E ca in legea compensatiei sau ca in perechile de antonime.

| moshulica a răspuns:

E o intrebare pe care nu trebuie sa ne-o punem fiindca oricum nu putem deveni nemuritori. Sa ne preocupam de viata, sunt destule aspecte ale ei la care sa ne tot gandim pentru ca in general putem face schimbari spre binele nostru si/sau al altora.