| ArnoldAnime a întrebat:

De ce trebuie sa muncesc? Sa am o slujba, abia m-am dus la școală și nu mi-a plăcut nimic! Nu ar trebuie sa fiu obligat sa muncesc în secolul 21!

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur, nu te obliga nimeni sa muncesti, dar nici nu se obliga nimeni sa te hraneasca si adaposeteasca pe gratis!
Vrei sa mananci?
Apai te duci la munca si asa capeti banii cu care iti cumperi mancarea, ca nu pica nimic din cer!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie să muncești.
Doar sa găsești o cutie și un loc liber în parc sa dormi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Cand esti copil, parintii iti acopera cheltuilele.
cand esti adult, ti le acoperi singur.Ai mancat azi? ai un acoperis desuupra capului? cine iti plateste internetul?
Gandesti asa ca esti tanar. Poate parintii te vor lasa sa stai cu ei cat voor fi pe acest pamnat.Ce faci dupa?
Trebuie sa gaseti ceva sa iti placa!
Lenesii de obicei societatea ii blameaza

| ArnoldAnime explică (pentru Fatamuntilor):

Nu imi plac oamenii, nu îi suport

| Fatamuntilor a răspuns (pentru ArnoldAnime):

Te cred, insa poti munnci de acasa,
Facturile(daca muncesti )le platesti din cateva clicuri
La fel si cumparaturile exista curieri care fac asta pentru tine.Le lasa in fata usii dupa ce ai platit.

| Dismally a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa muncesti, poti gasi alte alternative pentru a castiga banii necesari.

| LordCristobal a răspuns:

Pai na daca nu vrei sa muncesti invata niste tehnici de supravietuire in natura. Daca stii sa supravietuiesti in natura nu e nevoie sa te integrezi in societate.Dar nu ai ce face si trebuie sa muncesti ca sa ai ce manca.
Munca nu e obligatorie dar fara bani nu poti face mare lucru.

| mODIN a răspuns:

Nu munci atunci, cine te pune. Sunt locuri comode de dormit sub pod in care nu trebuie sa platesti chirie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În caz că această întrebare nu e pusă în mod ironic, trebuie să muncești ca să-ți câștigi existența. Părinții nu te vor întreține până la adânci bătrâneți.

| ArnoldAnime explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa muncesc! Nu suport oamenii, nici sa nu ii vad în fața ochilor

| Miruna333 a răspuns:

Nu trebuie, ca nu te forteaza nimeni. E alegerea ta

| EestiSodalane a răspuns:

Nu te obliga absolut nimeni sa muncești. Dacă vrei bani muncești, dacă nu, nu. E alegerea ta.