| karma123 a întrebat:

De ce unele femei au burta mica când sunt gravide? Și rămân cu burta mica pe tot timpul celor 9 luni dar totuși nasc

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Este neobisnuit sa nu ai burtica de gravida dar nu neintalnit. In cazul femeilor cu musculatura abdominala dezvoltata uterul e impins spre coloana vertebral, musculatura nu il lasa sa fie protuberent. In unele cazuri, in special daca femeia are un torso mai lung, uterul creste pe verticala spre cutia toracica.
Exista si cazuri triste cand de exemplu bebelusul are cresterea restrictionata din cauza unei boli sau malformatii.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Este o superputere.

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca femeia e o batoza mare de 250 de kile, unde dracu' sa se mai vada?!?
chiar au fost cazuri, a venit grasa la urgente ca o doare burta si evident ca o durea cand avea gemeni si ea habar nu avea

| Alverto a răspuns:

Daca sunt slabe de felul lor cât scobitoarea, de asta.