| AlexDorinel a întrebat:

De ce unele fetele umbla pe strada cu șuncă la vedere (buricul, știți voi)?

Eu credeam că suntem în Europa sa umblăm în ținută decenta pe strada nu în Mexic gol pe strada.

Știu că e o modă și poate se simt mai bine dar sa menținem totuși o decenta sa nu ne facem de râs. Și să nu mai zic de pantaloni de piele in mijlocul verii.

20 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

De ce ai fii deranjat daca nu are cum sa te afecteze personal? Poti alege sa iti placa fetele decent imbracate in timp ce ignori categoria asta cu haine scurte.

| Violleta2022 a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care baietii porta pantalonii in vine, aratandu-si chilotii sau gaura fundului.
Este o moda "special" creata pentru pitipoance si cocalari!

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Categoric cocalari, ca doar aia umbla cu pantalonii/chilotii in vine!

| Mosotti a răspuns:

Si daca umbla cu sunca la vedere, ce?! In Germania si aia de 150 kile umbla in pantaloni scurti vara.

Decenta e relativa, de ce s-ar face de ras daca merg ele asa pe strada?! Nu vad de ce, mi se pare normal sa mearga cum simt ele, adica sunt mexicanii mai deschisi la minte ca noi?! Ce naiba.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Facem politia modei ca la iranieni? Lasa-le sa umble...

| CodrutElian1990 a răspuns:

E foarte rau sa nu stii sa te imbraci adecvat. Asta comporta in primul rand sa te imbraci cum iti sta bine, apoi in functie de ocazie, loc si ceea ce faci.
Dar unele persoane nu-si dau seama cand intra in ridicol si penibilitate.

| Apokales a răspuns:

Corect! S-a dus dracu' generatia asta. Ce mai urmeaza? Sa umble cu sanii la vedere pe strada? Doamne ajuta!

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Una e cand vezi o fata slabuta cu buricul la vedere si alta e cand o vezi pe una grasa ca face asta. Din punctul meu de vedere si cu buricul la vedere este o tinuta decenta

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Fiecare are tot dreptul să umble îmbrăcat mai dezbrăcat.Și eu la rândul meu o voi alege pe aceea care îmi place mie.

| troleibuz a răspuns:

Care e faza cu frica asta fata de piele? Ce e așa extraordinar și nemaivăzut la un buric?

| chuckmanson a răspuns:

Ce îți pasă ție? Se pot îmbrăca cum vor ele

| timidu89 a răspuns:

Sa se imbrace in fusta cat mai scurta si fara chiloti laughing Dorinele, esti ceva soi de comunist? Mare schema ca umbla la buricul gol tongue Dar despre tipele care stau in tatele goale la mare ce parere ai? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| minrest a răspuns (pentru AlexDorinel):

Rudyard Kipling: ''Sacalul cel nascut in martie avea putine zile-n trup/ Cand in aprile, venira ploile ce rup,/ El zise-atunci: - Potop asa,/ N-am mai vazut in toata viata mea.'' In toata viata ta mai Alex? Nu ai vazut sani, poate, pentru ca erai mic si te uitai dupa burice.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Eu unul nu vad care ar fi problema. Sa nu se faca de ras? Lasa gura lumii sa vorbeasca, prea putin conteaza ce zic tatele despre tine. Ignoranta ii cheia pentru o viata linistita, asa ca va indemn pe toti sa nu mai aplecati urechea la ceea ce spun altii... Lasati gura lumii sa manance cacao, caci voi contati, nu ei. Asa ca fiti voi insiva, imbracativa cum doriti, traitiva viata dupa bunul plac si-n ritmul vostru, nu va mai ingrijorati de ceea ce spun sau cred altii despre voi. Cam atat am avut de zis, va urez o seara frumoasa tuturor! happy

| InYourPants a răspuns:

Daca ai vorbi cu fetele in loc sa pui toata ziua intrebari pe TPU ai afla

| DenqOO a răspuns:

Vorba unui prieten, nu am nici o problema ca o fata care are abdomen sa mearga cu ele la vedere, dar ma enerveaza cand una din ele vine cu burta peste curea

| troleibuz a răspuns (pentru DenqOO):

Inseamna ca are probleme cu nervii. Sa-si scoata din cap ideea ca femeile umbla pe strada ca sa-i placa lui.

| Stonehard a răspuns:

Nu te mai uita dacă te deranjează. Asta dă dovadă de frustrare.