| Poinsettia a întrebat:

Dau fundita pentru cel mai inteligent raspuns!
Am o intrebare pentru fete, si vreau, normal, sa fie sincere. Baietii sunt invitati sa spuna si ei ceva, daca vor. Dar este o intrebare mai mult pentru fetele care se simt si care vor sa ma lamureasca, dar si fete care se imbraca decent si vor sa spuna ceva: De ce va place sa va dezbracati? happy Afara, la scoala, pe hi5 etc. Anotimpurile n-au de-aface. Vara, hainele sunt aproape inexistente, iar iarna sunteti gros imbracate, dar purtati haine scurte care va lasa jumate' de spate gol, tanga la vedere, pantaloni stamti de abia va indoiti genunchiul, decolteuri abisale etc. Multe dintre voi va imbracati ca niste centuriste.
Intrebarea e: de ce? happy Unele raspunsuri la care m-am gandit, ar fi ca vreti sa va simtiti "sexy", "la moda", "cool", poate unele dintre voi aveti chef de-un viol, "pentru baieti" (De ce pentru ei? Nu stiti sa atrageti prin altceva?)
"Vara e cald". Dupa cum am mai spus mai sus, la fel va imbracati si iarna, cu cateva diferente. Asa ca varianta asta pica pentru multe dintre voi.
In rest, nu prea stiu alte variante, asa ca va astept raspunsurile happy
Inca ceva: va spun de pe-acum ca nu ma intereseaza parerea voastra despre mine, asa ca va spun de-acum sa renuntati la comentariile de doi leiwinking

Răspuns Câştigător
| thealchemist a răspuns:

Eu sunt barbat, dar am sa incerc sa raspund.
in primul rind fetele se imbraca pentru altii, e o diferenta intre barbati si femei din punctul de vedere al motivatiei. iar competitia de a fi cea mai atragatoare e normala printre fete. care-i intrebarea atunci? orice femeie vrea sa fie cea mai frumoasa si sa atraga atentia. de ce ar fi asta ceva rau? stilul e o problema, e o mica diferenta intre sexy si vulgar. dar ideea de a vrea sa fie violate e ciudata venind de la tine, o femeie. credeam ca stii de la televizor ca violul n-are nimic de-a face cu sexul sau cu cit de lunga e fusta. nu e vorba de a provoca, dupa tot ce stiu eu despre femei nu exista nici macar una care sa nu incerce sa arate cit mai bine si sa pune asta in valoare cit mai mult. cea mai mare jignire pentru o femeie e sa-i spui ca este urita, nu-i asa? sau ca are picioare urite, maini paroase, sau orice detaliu fizic care inseamna ca nu este "indeajuns" de frumoasa. iar tu trebuie sa stii asta, pentru ca femeile fac multe astfel de comentarii despre alte femei. deci cum ar putea o femeie, de orice virsta, in orice mediu, la scoala sau pe strada sa se imbrace in asa fel incit sa o dezavantajeze sau sa nu-i puna in valoare caracteristicile fizice la maxim?

15 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Buna! sunt mai multe tipuri de fete; eu sunt ceva amestecatura daca ma intelegi deoarece vara imi e atat de cald incat stau in maieu sh intr-o fusta scurta s scurta sau pantaloni scurti si sunt doua motive pentru care fac asta: caldura sh baietii. hai cu totii stim ca vara iesim mai mult in cluburi pe afara, prin parca ne plimbam... iar iarna stau imbracata pentru ca oricat de bine as arata nu-mi place sa tremur ca un turture de gheata. dar sunt unele fete pentru care frumusetea este pe locul Iwinking

| Ramonaaaa a răspuns:

Eu nu ma imbrac mereu asa. Dar vara cand toata lumea este in fuste-mini si short'uri in ce ai vrea sa ne imbracam? Sa ne luam esarfa doar ca sa nu fim"dezbracate"?raised eyebrows
Uneori te simti mai sexy imbracata asa, iti reda increderea in tine, te simti frumoasa uneori chiar apreciata. Evident ca nu trebuie sa exageram dar nici sa venim imbracate la un party cu cojoc de pielehappy.

| irina20 a răspuns:

Eu nu sunt genul. Dar daca vreau sa atrag un baiat, recurg des la decolteu.In general fetele o fac pentru baieti, sau pentru a se simti ele sexi si increzatoare.Parerea mea despre tine e una buna.Inteligenta intrebare. Pup

| KimY a răspuns:

Mie mi se pare aberant lucrul asta(cu dezbracatuwinking. Eu nu stiu cum pot face lucrul asta unele fete, adica nu numai prin decoltee si tanga atragi atentia.Am si eu cateva colege care vin mai decoltate la scoala ca sa atraga atentia.Cred ca fetele astea sunt fara scrupule.Sincer? mie mi-ar fi rusinecrying!
Cred ca ai pus cea mai inteligenta intrebare!winking

| tia a răspuns:

Dupa cum bine stim sunt mai multe tipuri de fete. Unele probabil ca nu stiu sa atraga privirile celorlalti si de asta se ajunge la asa ceva.
Si mie mi se pare absurd, cand vezi o fata cu jumate de fund gol...si cu un tricou, care mai bine e bustiera decat tricou...
Dar nah, fetele din ziua de astazi, nu ai ce face. Peste tot numai asa.straight face

| Annemary_2131 a răspuns:

Parerea mea e ca sa ti se vada tanga nu e deloc sexy, nici baietilor nu cred ca li se pare asa, adica mai am fete in clasa de genu iar ei rad de se prapadesc de ele. ok vrei sa atragi priviri multe priviri o poti face printru-n decolteu moderat, pantofi cu toc, dar nimic exagerat.nici eu nu prea inteleg de ce fetele recurg la "dezbracare". Oricum cu ce sa mai atraga un baiat daca ei vad aproape tot din prima. O duce imediat in pat si gata se debaraseaza de ea.Cred ca mai multe priviri s-ar intoarce dupa o fata eleganta decenta, decat dupa specimenul descris de tine.ciaw

| costyvas a răspuns:

Vor sa detina PUTEREA! care, asupra ce, asupra cui.nu stiu! asta e parerea mea! happy

| noname_4196 a răspuns:

Pentru ca asa ma simt bine! Nu as suporta sa imi iau iarca o geaca pana la genunchi si o caciula in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fie la modă cum ai spus şi tu, să atragă privirile băieţilor [Altcumva nu se poate.Numai dacă e ceva piele la vedere]. Eu una, nu suport să stau cu spatele gol. Dar nu e treaba mea cum sunt altele, măcar eu nu o să ma plâng la bătrâneţe că ma doare spatele...smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca se simt bine asa, e simplu răspunsul. Asa le place asa se simt bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai auzit intrebari din acestea. Nici eu nu sunt de acord cu chiloti la vedere si bluze gen bustiera, dar unele fete isi cumpara haine din acestea doar ca li se par foarte frumoase cand le vad in magazin. Dar sa revenim la subiect dc nu vrei sa auzi raspunsuri de genu vara e cald daca asa e, vara la tine e frig?laughingSi daca imi i.au un maieu si fusta si tot mor de cald sau imi i.au o rochita? normal! la unele vi se pare inacceptabil, si la uni baieti li se pare ca asa se imbraca prostitoatele, dar voi nu ati auzit de zicala,, Nu haina il face pe om''nu ma imbrac asa la scoala, si nici iarna nu am poze pe hi5 de genu in chiloti si sutien dar sambata trecuta am iesit cu 2 prietene in oras pentru ca era foarte cald ne.am imbracat in in fuste, bluze si spre uimirea mea 2 fete grase negre cu parul nepeitanat si strans in coada fara sa se uita in oglinda cand au plecat de acasa se uitau la noi si zambeau ironic? Crede-ma ca si pe noi ne. a bufnit rasul cand am vazut cine comentalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ela, draga, daca mai intri sa vezi ce raspunsuri ai mai primit vrei te rog sa imi raspunzi la o intrebare? Tu vara cum te imbraci? Nu ma intereseaza la scoala sau iarna dar vara cand este asa de cald ...fi sincera si descrieten cateva toalete ale tale, da?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place sa ma imbrac cum zici tu. Dar nu numai pentru a atrage atentia baietilor si pentru ai face sa se indragosteasca de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place sa ma imbrac asa pentru a atrage atentia si e ff placut cand u baiat intoarce capu dupa tine sau cand ai fusta si incearca sa se uite... iar despre tanga, eu presonal port ff mult tanga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand pentru ca vara este foarte cald, in al doilea rand pentru ca daca avem calitati dc sa nu le scoatem la vedere si in al treilea rand pentru ca asa avem mai multe sanse la baieti...sa recunoastem mai repede sar uita baieti la o fata sexy decat la o preoteasa si cele care va plangeti de aceste fete inseamna ca sunteti INVIDIOASE pentru ca baieti se uita mai mult la noi decat la voi si ne baga mai mult in seama