| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele intrebari de pe TPU imi dau mai mari batai de cap decat textele argumentative din liceu? happy ( Si ma refer aici la intrebarile legate de ce se intampla in viata asta)

47 răspunsuri:
| Infraverde a răspuns:

Suntem niste culti! In alti cativa ani, TPU o sa fie autoritatea #1 in orice domeniu!
Pur si simplu, cand ni se ofera oportunitatea de a pune o intrebare, in mod anonim si sa primim raspunsuri serioase, fiecare isi spune oful. Acum depinde de fiecare in parte daca lucrul care il framanta cel mai tare e o mini criza existentiala sau faptul ca nu le raspunde cineva la mesaje.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Infraverde):

Mda... Sper sa nu se schimbe acest lucru.

| Kaℓi a răspuns:

As zice ca acum cativa ani erau intrebari chiar mai catchy decat acum happy
Dar nu vreau sa devin una dintre persoanele care spune "Era mai bine inainte", si nici nu stiu exact la ce te referi. Poti exemplifica? nu de alta, dar poate mi-au scapat mie ceva intrebari interesante... macar sa le lecturez happy

| OldSoul a răspuns:

La liceu dai raspunusrile din ceea din ce ai citit, aici dai raspunsurile din convingerile si modul in care vezi tu viata.

| Doub a răspuns:

Habar nu am, dar apropo de cap, mă doare aşa tare. >_<
Probabil... că sunt întrebări existenţale, cu diferite posibilităţi de a răspunde sau e ceva mai complicat, care îţi pune mintea prea mult la contribuţie.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Mda. Pai te doare pentru ca e 12 si tu inca nu te-ai pus la somn happy
Maine ai scoala...

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ştiu, ştiu.
Am şi ore de la 7, vai de viaţa mea. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Mda. Pai punete la somn. Hai ca mai ai un semestru si gata happy

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ce gata că dau bacul.laughing)
Şi după admitere, aoleu. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Bacul e easy zau asa.
Eu unul intr-a 12 m-am apucat sa invat pentru el si la materia care mi-a trebuit la admitere am luat maxim happy
Plus ca pe sem al doilea m-am gandit la ce faculta sa dau laughing

Ceva imi spune ca ai emotiiwinking

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Pentru bac nu am emoţii, mai mult pentru admitere.
Dar e ok.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Din ce dai admiterea?

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Germană gramatică sau franceză gramatică, din câte ştiu eu. thinking

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

>_< mai bine cu matematica mea...
Bafta sa ai, oricum! happy

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

Dacă dădeam la matematică, picam clar. Sunt praf, şi la tabla înmnulţirii mă încurc.laughing
Mulţumesc frumos.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Doub):

Pot sa spun acelasi lucru despre germana si alea, yea.
La capitolul asta tu esti polul opus laughing

| Doub a răspuns (pentru DoarBogdan):

laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru că nu ai vrut să răspunzi tongue

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu dormi? laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ai pus întrebarea crezând că dorm, nu?
Ţeapăăăă. laughing)

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu laughing Sincer ma simteam singur pe aici -_-

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Da,da,da.Aveai vina pe inimă.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Iar subiectul asta? laughing

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Bine...hmmm, deci africanii...pfoai

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

laughing Esti tare.

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Tu ai venit cu ideea.laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Dar ti-ai amintit si stii mereu cum sa le potrivesti happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mereu? Nuuusad

Ia zi, ce întrebare care să îţi dea bătăi de cap să pun?laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Mereu mi-a placut chiestia asta cu meditatia happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru DoarBogdan):

Atunci stai şi meditează laughing

| R0R0 a răspuns:

Iti dau batai de cap fiindca, probabil exprimarea lasa de dorit, lipsesc semnele de punctuatie.Nu se intelege mai nimic. (nu la toate )

| DoarBogdan a răspuns (pentru R0R0):

Nu asta am vrut sa spun. M-am referit la faptul ca unele untrebari de aici pun o problematica foarte mare. Adica trebuie cumva sa iesi din zona de confort si sa te gandesti foarte bine. Sa incerci sa te exprimi corect si sa iti susti o parere.

| R0R0 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Aaa, inteleg.

| Aberdeen a răspuns:

În aceeași situație mă aflu și eu. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred că te referi la întrebările lui Ray... cu asta explici tot, dar nu trebuie să îți faci griji, nu ești singurul.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu laughing Nu ma refeream la intrebarile lui Ray. Adica si ale lui sunt interesante. Dar asa in genereal. Am intalnit multe intrebari care te fac cumva sa iesi din zona ta de confort si sa iti pui mintea sa functioneze laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Și eu care încercam să nu vorbesc răutăcios, vii tu aici și faci legile.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu fac legile universului, my little padawan laughing

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Http://i.imgur.com/DAZV5Kv.jpg
{R}{a}{y} are pile la Tina.

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia e o marmota? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, marmotă. ^^

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea am inteles eu faza, dar ma rog. Imi plac marmotele laughing ( fac ciocolata ^^ )

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Simplu! Limitarea pe care ne-o impunem, noi, şcoala, părinţii, prietenii, sistemul, copierea. Dacă nu vrei bătăi de cap, schimbă perspectiva! Întreabă de ce! Fii diferit! Fi-ţi normali! Apropo ce înseamnă a fi normal?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Florin_Chiba_1988):

Pai normal cred ca doar te simti, nu are o definitie mai exacata.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Pai cred pentru ca aceste subiecte te intereseaza mai mult decit textele argumentative din liceu.În liceu în general se dau texte argumentative cu diverse subiecte, dar rar se dau texte ce vorbesc despre viață reală.

| DoarBogdan a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

De ce nu eram pe TPU si in timpul liceului... poate la romana ma exprimam mai bine laughing