| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele persoane aflate într-o poziție de superioritate, fie d.p.d.v financiar sau social, nu se simt satisfăcute de validarea sau aprecierea unora inferiori lor, dar sunt fericite dacă acesta apreciere vine din partea cuiva de același nivel cu ei sau chiar mai sus?

De exemplu, un om de afaceri prosper. Se bucura de aprecierea și validarea unora care au același statut ca și el, dar sa disprețuiască aprecierea sinceră și autentică a unui om simplu.

Răspuns Câştigător
| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Acele persoane se cred superioare unor persoane simple

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Intrebarile tale devin din ce in ce mai evidente si fara sens.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Evidente în ce sens?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e evident răspunsul la întrebarea ta?

| sierra1 a răspuns:

"De ce unele persoane aflate într-o poziție de superioritate... nu se simt satisfăcute de validarea sau aprecierea unora inferiori"

hia să fim serioși, chiar nu intuiești? Valorează la fel "laudele" unui angajat - tu fiind șef - sau aprecierile șefului tău?

| ioana748 a răspuns:

Vorbim de lumi diferitehappy