| anonim_4396 a întrebat:

De ce unele persoane după ce sunt descoperite că poartă o mască în societate (se dau ceea ce nu-s, nu neapărat din intenții rele), parcă își pierd abilitățile și forța pe care o aveau atunci când se prefăceau?
De exemplu, o persoană care se preface a fi sobră în societate dar e de fapt nesigură, după ce una lume descoperă acest lucru, acea persoană își pierde autoritatea în fața lor.

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Pentru că orice persoană care apelează la o mască, o face pentru a-și ascunde vulnerabilitățile.
Iar când îi sunt descoperite vulnerabilitățile, logic că devine o țintă facilă.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cine dreac e atent la ceilalti?
Fiecare cu treaba lui, nu suntem babe, sa judecam si sa studiem alte persoane.

| Emma30555 a răspuns:

Nu mai e respectata si isi pierde si ea puterea

| MotanulAlbastru a răspuns:

Pentru că devin paranoice. Stiindu-se cu musca pe căciulă au impresia că sunt judecați la fiecare pas și atunci nu își mai pot ascunde nesiguranta. In realitate nu prea ii pasa nimănui. Putina barfa, ura și la gara.