| Rukhsandra a întrebat:

De ce uni baieti frumosi se "combina" cu fete uratele?

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Dar fetele frumoase de ce sa "combina" cu baieti urati?
Aaaaa? Ti-am dat de gandit nu?laughing
Findca fiecare vede frumusetea din alt unghi. Tu{sunt sigutalaughing} daca l-ai vedea pe prietenul meu mi-ai spune ceva de genu"ce? n-are asta fata de tine" si mi-ai rade in nas, mi s-a intamplat asa ceva, de aia am si zislaughing dar eu il plac si nu sunt cu el fiindca e frumos, e doar simpatic si stiu ca e totul pentru mine in momentul acesta. Poate aceiasi parere as ave si eu de prietenul tau daca l-as cunoastewinking.

Bafta.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate pentru ca nu sunt asa de superficiali...nu judeca cartea dupa coperta.

April
| April a răspuns:

Daca ne-ai fi vorbit despre fete frumusele care-si aleg prietene urate, ar fi fost simplu de raspuns:ca sa se puna pe ele insele in valoare. Dar fiindca despre baieti vorbesti, ma gandesc ca fetele
'uratele"cum le spui tu, sunt mai putin arogante, mai putin tupeiste si mai putin intimidante.Si se mai poate intampla sa fie si mai inteligente si cu simtul umorului, atragand astfel simpatia.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Ştii cum se spune-"nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie"... O "urâţică" poate avea un caracter frumos, umor debordant, conversaţie spumoasă şi sex-appeal... când spui că o tipă e sexy nu înseamnă că e neapărat frumoasă de pică, poate avea un "je ne sais quoi" ce te atrage şi te face s-o doreşti.

| Vizitiul a răspuns:

Nu era cazul sa devii zuliara!

| Ana a răspuns:

Daca anumitor baieti le plac fetele mai uratele nu cred ca mai conteaza ce zic altii, poate ca ei chiar nu le vad defectele fizicului si le place in mod deosebit ca caracter, ca personalitate.

| JeRo a răspuns:

Poate pentru ca le iubesc sti? sau poate tu nu prea sti ce este aia si iti place sa fi cu un baiat doar pentru ca arata bine. Ori cum sunt multe alte fete care fac acelasi lucru ca tine care judeca un baiat prin prisma frumusetii exterioare.

| Nu conteaza a răspuns:

Poate unii baieti nu se uita doar la fizic poate se distreza cu ele au ce discuta cu "uratelele" astea tongue

| Drauzy a răspuns:

Aici poate sa intervina interesul sau probabil este atras de acea persoana... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi ca, atunci cand iesi cu prietenul tau nu spune nici o fata, macar in gandul ei, "vai, ce baiat frumos si cu ce urata iese" big grin? sau, baieti care sa zica, "waaw, ce tipa tare si cu ce prost/urat umbla"?happy. Asta este viata si oricum, ce-i frumos pentru tine, pentru o alta persoana chiar poate sa fie "bleah" pentru ca oamenii vad frumusetea destul de diferit. Era si o vorba "Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie" happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa leo traga si sa le lese asta e tot ce vor baietii de la fete aveti grija aaaaa fetelor ana

| littlepink a răspuns:

Fetele frumoase sunt in unele cazuri si fitoase, increzute, dandu'se mari deoarece au un atuu :FRUMUSETZEA sad Nu conteaza daca un baiat e frumos, conteaza sa se simta bine in compania celei fete chiar dacaa nu e asa de frumoasa, cum zic prietenii lui, sau anturajul happy Si daca el simte mandru cu fata, fiind impotriva celorlalti, este cekl mai frumos gest din lume :Xlove struck aia e chiar iubire adevarata,,, pura si sinkera :Xlove struck Nimeni nu'i urat.Toti avem calitati, chiar dakak nu suntem frumosi sau asa cum ar dori altii sa fim. happy Tre' sa fim mandri de ceea ce suntem. DAka natura nu a fost generoasa cu acea persoana, nu trebuie s'o judecam gresit. Orice om e frumos, chiar daca altii zic contrariu. si altii mai spun ceva gen : Moama. ce tip si cu ce fata umbla'' uneori si din invidie.Chiar dakak fata aia e mai uratyka a putut cuceri inima baiatului, fiind ea insusui,,. fara sa se fol.de farmeke. :*

| Bela25 a răspuns:

Eu am 2 teorii: 1)fata in cauza are alte calitati/abilitati despre care nu putem vorbi sau 2)baiatul este pe interes. Din punctul meu de vedere astea sunt cele mai des intalnite cazuri deoarece mai rar gasesti baiat frumos cu intentii bune care sa se indragosteasca de o fata doar pentru ca este inteligenta si sunt compatibili!