| DanyDav a întrebat:

De ce unii admini TPU sterg aiurea intrebarile?
Ar trebui sa verifice mai intai daca intrebarea incalca standardele!
Doar ca unii sunt frustrati si au opinii diferite, tot ar trebui sa fie la fel ca ei?
Va dati seama ca devine, plictisitor si aproape nu mai ai ce discuta sau ce dezbate pe TPU?
Daca intrebarea este la categoria potrivita si nu ataca pe nimeni personal, nu incita la ura, este doar un subiect de discutie care respecta termenii si conditiile.
Daca asa se administreaza TPU, consider ca mai bine parasesc acest grup.

16 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dau dreptate lui Ray.
TPU e un site feminist laughing

| Drimmero a răspuns:

E dupa cum te flag-uieste cate un sensibil sau te raporteaza, sesizarile se pun in aplicare instant.
A ajuns lumea asta prea sensibila.

| danbnz a răspuns:

Nu doar adminii modereaza intrebarile. Nu stiu la ce punctaj sau vechime ai posibilitatea sa moderezi intrebari si raspunsuri ca membru TPU.

Copy paste din regulile TPU pentru moderare:

Întrebările necesită aprobarea a 3 moderatori pentru a fi vizibile tuturor pe site. Momentan, ele apar pe site numai utilizatorilor logaţi şi, pentru a apărea tuturor, este nevoie ca acestea să fie vizualizate de 20 de utilizatori logaţi sau să fie aprobate în această pagina de 3 moderatori. Dacă respingi aici o întrebare, ea nu va mai apărea pe site.

Răspunsurile necesită aprobarea a trei moderatori pentru a fi vizibile tuturor pe site. Momentan, ele apar pe site numai utilizatorilor logaţi şi, pentru a apărea tuturor, este nevoie ca întrebarea pentru care au fost postate să fie vizualizata de 20 de utilizatori logaţi sau să fie aprobată în această pagină de trei moderatori. Dacă respingi aici un răspuns, el nu va mai apărea pe site.

Dupa cum vezi e de ajuns ca un moderator sa zica NEIN si gata!

| danbnz a răspuns:

Si da, ai dreptate... unii moderatori sunt paranoici si nu e prea normal, cam miroase a cenzura comunista

Am avut si eu intrebari si raspunsuri decente si in spiritul regulamentului TPU respinse pe motive pe care nu le-am inteles.
Nici nu m-am omorat sa aflu ce si cum...

Exemplu: ia scrie t0rr3nt normal intr-o intrebare sau raspuns sa vezi ce se intampla.

| RAY a răspuns:

Va dati seama ca devine, plictisitor si aproape nu mai ai ce discuta sau ce dezbate pe TPU?

TPU nu este un forum de discuti

| ForeverAlone97 a răspuns:

Păi e simplu. E suficient ca un om sau doi să-ți raporteze întrebarea. Apoi ea va fi ștearsă. În primă instanță este refuzată.

| Andreeush a răspuns:

Se mai întâmplă să îți șteargă întrebarea dacă este raportată de mai multe persoane, sau altcineva îți comentează postarea folosind un limbaj neadecvat.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Si ma rog, daca nu prin discutii ajuti un om, prin ce dracu o faci,, prin mimica?

| Ineys a răspuns:

Ce te face pe tine asa sigur ca o intrebare anume nu incalca o regula anume?
Multora vi se pare ca intrebarile voastre nu incalca regulamentu, dar nici macar 10% dintre voi nu l-ati citit.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Depinde daca e fata virgina o ajuti sa depaseasca virginitatea, nu discuti ca o lasi neterminata, eu ma refer la faptul ca TPU nu este pentru a afirma ceva si pentru a pune intrebari, logic ca prin raspunsuri se ajuta acel user, hai sa fim seriosi moderatori TPU sunt prea buni fata de alte formuri

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Asa trebuie sa fie moderatorii, sa fie obiectivi, nu trebuie sa fie 'rai', pentru ca asta denota ca e doar functia de ei, am intalnit moderatori care ma banau doar pentru ca le dadeam peste bot cu orice ocazie,, dar si moderatori ok care erau obiectivi si tineau cu dreptatea, jos palaria pentru categoria B.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Eu am intalnit care dateau banare pentru o simpla greseala gramaticala, pe softpedia, plus useri cate te jignest si raspund aiurea

| DanyDav explică (pentru Drimmero):

Ce sa le faci, niste frustrati

| RAY a răspuns:

ShamelessQboy a evaluat răspunsul tău Va dati seama ca devine, plictisitor... ca fiind şi eronat.

alt sensibil

| ShamelessQboy a răspuns:

Ah, asa este sunt o serie de frustrați pe TPU, imi e deja lehamete, tocmai de aceea nuprea mai interactonez pe pe TPU.
Ma rog daca admini ar fi mai obiectivi si nu ar lasa toti frustrații sa decida, poate ca ar fi mai multa activitate pe aici.
Dar aproape ca nu mai ai ce vorbi aici, ca majoritatea celor pe care i duce capul nu prea mai sunt interesați de TPU tocmai din această cauza.

| ShamelessQboy a răspuns:

Ray s-a atacat, pentru ca i am considerat raspunsul eronat!
Pai indica raspunsul complet!
Ai zis ca TPU nu i loc de discutii, dar ce se face aici se da cu sania?