| anonim_4396 a întrebat:

De ce unii adolescenți se apuca de fumat daca provin din familii cu posibilități materiale reduse?
De ce, dacă nu sunt in stare să-și întrețină viciul?

Răspuns Câştigător
| bookofknowledge a răspuns:

Majoritatea celor ce traiesc mai greu, incearca sa scape de stres, sunt persoane care au datorii, si se apuca de fumat si alcool, sunt persoane care dupa o tragedie se apuca de alcool si fumat, unele persoane se apuca de fumat din cauza ca vor sa fie cool, altele incearca sa treaca peste o durere, interna sau externa.
Mai scurt: omul are multe pe cap, si e in stare, sa se imprumte, si sa se streseze, si mai tare, doar, sa scape de stres, pe acel moment.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"De ce unii adolescenți se apuca de fumat daca provin din familii cu posibilități materiale reduse?"

e drogul cel mai ieftin, nu ești de acord?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când se apucă, nu calculează.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Sincer, nu stiu, dar am impresia ca nu isi dau seama de consecinte sau de banii risipiti pe ele