| Meryla1 a întrebat:

De ce ''unii'' cu cont de socializare se cred atât de superiori pe platformă încât își permit să încerce să elimine persoanele care au trecut la vârsta pensionării...cu metode de intimidare sau sub orice formă?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Deoarece platformele de socializare sunt pline de prunci de 14-15 ani, oamenii maturi au munca sau nu vorbesc aiurea cand nu este cazul, problema in ziua de azi este ca nu mai luam nimic in serios si avem impresia ca le stim pe toate fara a lasa loc sa invatam cate ceva de la fiecare persoana pe care o intalnim, mai ales daca acea persoana are o anumita varsta precum si o alta experienta de viata mult mai vasta.

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca in ziua de azi totul se raporteaza la cati followeri ai, nu la cat creier ai.
Stai linistita ca vor piere, ca-s precum mustele efemere, cu viata scurta.

Un om inteligent nu se va pune niciodata cu o musca fara cap, care doar bazaie, sau isi arata muschii ca sa intimideze pe altii, doar pentru ca ei cred ca substituie creierul.
Totul are o limita si aceia vor face intotdeauna zgomot pentru cei ca ei, nu pentru oamenii inteligenti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te bati cu mafia Facebook ului?