| Barajag a întrebat:

De ce unora nu le mai plac cantecele de muzica populara de altadata?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

Prin urmare, nu-s împotriva muzicii popularetongue, ne reprezintă rădăcinile poporuluihappy...

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mie îmi plac și acum, ele sunt adevărate melodii populare ale noastre.
Pa, pa.

April
| April a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care muzica simfonica facea odinioara sali pline sau opera unui Verdi, de ex, se canta pe strazi, iar astazi sunt doar apanajul celor numiti melomani, adica si-aiu pierdut caracterul de popularitate:sensibilitatea omeneasca s-a schimbat. E foarte adevarat insa ca existe piese muzicale nemuritoare pe care lumea le va fredona totdeauna indiferent de genul muzical sau de epoca in care a fost create:"Sonata lunii " compusa de Beethoven va sta in sufletul meu, pana la sfarsit alaturi de "Hora mare "cantata de Vicoveanca.Nu exista muzica speciala ci ascultatori speciali, adica diferiti.

| JeSa a răspuns:

Pentru respectul mamei mele, aş asculta o mel. etno, doar în prezenţa ei, că după schimb postultongue, fiindcă ea cu generaţia ei, eu cu a mea; presupun, când voi ajunge la o vârstă, la care să-mi plimb nepoţiihappy(e ceea ce, se va aştepta ea, să o facă), cu siguranţă le voi percepe, în fine... până atunci, ascult ce consider de cuviinţă, că-mi va încântă urechea, ş. a. m. d...happy

| camelia1812 a răspuns:

Pentru ca nu li se mai face atata reclama, adica daca pornesti tv vezi doar pitipoance care canta live de iti vine sa arunci tv pe geamlaughingsi pentru ca acum, multora le plac manelele.bleahlaughing

| livi_5695 a răspuns:

Pentru ca sunt plictisitoRE si pentru ca poate unii nu au fost crescuti cu muzica populara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu ne-au placut niciodata tongue