| sterwa a întrebat:

De ce va e frica cel mai mult? moarte, singuratate, intuneric, saracie, uratenie, slabiciune?

Răspuns Câştigător
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) De moarte nu trebuie sa iti fie frica. Pana la urma fiecare om se naste ca sa moara. Frica de moarte nu face decat sa te impiedice sa traiesti.
2) Singuratatea: In lumea actuala, singuratatea devine o stare foarte comuna. Messengerul/internetul nu face decat sa creeze niste ziduri intre noi. Asa ca singuratatea e usor de mascat.
3) Intuneric: "Noaptea e cel mai bun sfetnic.
4) Saracia: Sarac poate ajunge oricine. Dar in saracie raman doar cei care se complac in propria mizerie. Ce om inteligent, a ramas sarac? Nu ma refer la smecherasii care au ajuns sus.
5) Uratenie: Frumusetea e trecatoare. Parul cade, sanii se lasa, muschii se stafidesc... Unele lucruri trebuie acceptate ca inevitabile.
6) Slabiciune: slabiciunea de a nu face ce iti doresti, slabiciunea in fata altora, slabiciunea de a nu fi capabil sa spui nu. Nimeni nu e 100% puternic. Slabiciunile ne fac umani.

Cred ca cel mai frica mi-e sa traiesc o viata degeaba. Oamenii se impart in doua categorii: oameni care inseamna ceva pentru lume, si oameni de umplutura (pamantul trebuie sa fie populat). Nu as putea traii daca as sti ca rolul meu in viata e sa fiu un figurant in cea mai banala scena.

17 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

1.Singuratate
2.Slabiciune
3.Moarte
4. Uratenie
5.Intuneric
6.Saracie

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

De singuratate! Nu stiu cum ar fi viata mea daca as fi singurastraight face
De acest lucru imi este cel mai frica!winking

| SweetCandy a răspuns:

De Dumnezeu si de mine, uneori poti fii cel mai mare dusman al propriei persoanestraight face

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

De Dumnezeu, de cutremure si singuratate

| albastrel a răspuns:

De singuratate si uratenie... big grinbig grinbig grin

| sorin a răspuns:

Singuratate categoric.

| cioko19 a răspuns:

De suferinta. de singuratate. de saracie tongue
cam astea ar fi.

| ellene a răspuns:

Singuratate, slabiciune, saracie, moarte, uratenie, intuneric...cam asta ar fi ordinea (de la cel mai intens la cel mai putin intens... daca pot zice asa)

| cristi27 a răspuns:

Cel mai mult mi-e frica de dumnezeu si apoi de singuratate

| Crisu_8081 a răspuns:

De singuratate...si automat, de slabiciune.Este greu cand nu poti fi fericit numai cu tine insuti si te refugiezi in diferite persoane.In anumite cazuri consider acest lucru o slabiciune.

| bruno9432 a răspuns:

De batranete!

| Misterious a răspuns:

De moarte straight face

| domidoc a răspuns:

Batranete.

| romina_7963 a răspuns:

Nu mi se pare nimic mai infricosator decat singuratatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai mult mi-e frica sa nu provoc suferinta altora...

| naviDIabLO a răspuns:

De prostie

| cady a răspuns:

De moarte nu... ca e ceva ce oricum o sa se intample intr-o zi, si prefer sa o vad ca pe ceva neutru... de singuratate si intuneric nu... ca sunt destul de puternica sa trec peste orice... de saracie. been there, saw that... deci nu... uratenia... poate doar de cea interioara. De slabiciune pot spune ca mi-e teama, fiindca ma face sa fac lucruri pe care nu vreau neaparat sa le fac... si mi-e frica de neputinta... nu suport sa se intample ceva (rau) si sa nu pot interveni sa-l indrept...