| LaNaibaa a întrebat:

De ce viata este atat de imprevizibila?

Răspuns Câştigător
| Rain1 a răspuns:

Pt. ca daca am sti mereu ce ne astepata nu ar mai fi distractiv. Am trai degeaba daca am sti mereu ce urmeaza peste 1 min, 2, 10, peste 20 de ani. Asta-i misterul vietii: ce o sa ne astepte. Uneori am vrea sa stim viitorul, dar alte ori e mai bine asa.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza ca nu stii sa controlezi gandurile, viitorul il faci la nimereala in momentul de fata si daca ai gandi doar partea buna a vietii fara negativitate totul ar fi perfect.

| Mangustă a răspuns:

Pentru ca altfel ar fi prea plictisitoare.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Asa e ea.

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă ar fi previziblă (cum încearcă unii să şi-o facă), ar fi greţos de plictisitoare şi prefer să nu ştiu unde-am să fiu şi ce-am să fac mâine, decât să mă domine rutina.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai tocmai asta e farmecul ei.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Pentru ca universul este in continua evolutie.

| Delicacy a răspuns:

Pentru că e mult mai palpitantă aşa...

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,fiindca asta e viata.Asa cum ti s-a mai spus, daca am stii intotdeauna ce ne asteapta in viitor, viata nu ar mai avea... farmecul ei aparte.Pa-pa!

| PotatoMustDie a răspuns:

Ai prefera si fi intr-o rutina continua fara sa fii surprins de nimic in viata?