| AvalohAlyn a întrebat:

Viața e imperfecta.De ce? Plus că e imprevizibilă in sens negativ, foarte vulnerabilă..De ce e asa?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pentru ca se doreste aducerea la conducere a lui Antihrist.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru Celcestietot):

Asa e, ai perfecta dreptate putini sunt cei ce stiu lucrul acesta. Dar utilizatorul AlinTigerOfAtlantic care a pus aceasta intrebare nu intelege, adreseaza multe intrebari cate 10-15 intrebari in 10 minute care te zapacesc de cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copile! Ce ai? Ce te~a apucat? De ce pui atatea intrebari pe TPU, pe aceeasi tema? Cine te crezi? Ce vrei sa demonstrezi? Eu ti~am zisbig grinumnezeu nu ne vrea raul.El spune ca ne asteapta cu bratele deschise.Noi trebuie sa~I dam un pic de atentie.Si de ce viata e asa de imperfecta? Ce ti~a facut? Eu cred ca compari viata din realitate cu cea din filme! Ori... nu stiu ce sa cred.Asa ca....RASPUNDE~MI! De ce pui asa de multe intrebari pe subiectul asta?

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Utilizatorul AlinTigerOfAtlantic se plange de faptul ca nu a avut noroc in viata, pune multe intrebari legate de viata. Sunt doua teori ori e el prost, ori el nu e ceea ce pare a fi de fapt, e.,.,., intelegi tu la ce ma refer.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne Dumnezeule mare, el mereu intraba asa: "De ce? De ce e asa? Lui Dumnezeu nu ii pasa de mine". E clara treaba.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu sti ce varsta are omul asta 25-27 de ani si e e cum e.

| slayer09 a răspuns:

Viata nu este imperfecta, noi suntem imperfecti, noi alegem imperfectul, noi suntem bolnavi spiritual, si de aici dam vina pe viata si Dumnezeu, dar uitam sa ne vedem pe noi insine, sa ne vedem goliciunea sufletului, sa ne vedem mandria, orgoliul, iubirea de sine, inganfarea, rautatea etc. ne place sa ne falim cu bani, sa avem masini scumpe ca sa ne placa fetele si sa fim machio, uitam sa traim in iubire si sa ne acceptam asa cum suntem noi, pacatori plini de boala, nu incercam sa ne vindecam, ci credem ca e bine sa fii asa...noi nu ne vedem pacatosenia din cauza iubirii de sine si a mandriei iar pentru asta suntem orbi si incercam sa dam vina pe oamenii din jurul nostru, pe viata si pe Dumnezeu. De aceea a si venit Domnul IIsus Hristos pe pamant, sa ne mantuiasca, sa ne scape de bolile astea sufletesti, dar pentru asta trebuie' sa credem in El, sa mergem pe calea Lui si sa pazim poruncile Lui. Nu e usor dar va asigur ca e cel mai frumos drum, chiar daca e greu. Pentru asta iti trebuie vointa statornica pana la capat.

| Alin32243 a răspuns:

Viata este perfecta.Tu esti imperfect.