| Anonimul151 a întrebat:

De curând am achiziționat o bandă led de la altex.

https://altex.ro/banda-led-cob-myria-my2273-led-rgb-5m/c pd/CILMY2273/

Banda este de acest gen, Myria. De 5 metri. Țin să precizez că NU este fix modelul acela.

Întrebarea mea, este o pot pune pe perete? Când o voi lua nu se va duce jos culoarea peretelui de la banda dublu adezivă (lipiciul acela), de pe spatele ei (a benzii led)? Sau vor rămâne ceva urme?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se va duce lipiciul de pe spate dar se poate inlocui cu banda dublu adeziva care se gasete in orice magazin de genul. Pe perete va ramane urma.

| Anonimul151 explică (pentru Salontanul):

Acea urmă, care ar rămâne pe perete, o să fie vizibilă tare? Sau doar puțin?

| Anonimul151 explică (pentru Salontanul):

În ce alte locuri aș putea să o pun?

| Salontanul a răspuns (pentru Anonimul151):

Urma poate fi destul de vizibila. N-am facut asta niciodata. Poti sa o pui pe sticla (se spala) sau pe lemn, termopan, etc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde de starea peretelui. Se ia culoarea doar daca sunt probleme in substrat.
Sunt sanse foarte mari sa ramana pete de la lipici.
Cel mai bine este sa cumperi un profil pentru banda led, sa il fixezi cu cateva suruburi pe perete, si sa ramana definitiv acolo.
https://www.dedeman.ro/....../p/1050174