| Joker3134 a întrebat:

De la 1 august ne baga în stare de urgență? Daca da, ne baga 1 luna și ce facem murim de foame?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine ne baga? Lucrezi la guvern si ai informații ascunse?

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu murim.
Mulți sunt obezi. Ei o să slăbească. Ceilalți o să strângă cureaua la pantaloni. Alții o să învețe să lucreze online de acasă, dacă nu au făcut asta până acum. Cei ce au la țară o bucată de pământ o să o lucreze, nu o să o mai lase în paragină.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sadrian46):

In Romania majoritatea populatiei traieste de pe o luna pe alta, fiind in datorii pana in gat. Deci pentru ei e Jale., noroc ca statul le amana si plata datoriilor cat timp este stare de urgenta.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

In Romania majoritatea populatiei traieste de pe o luna pe alta, fiind in datorii pana in gat.
De unde ai această informație? Este părerea ta, nu ai statistici la dispoziție pentru asta.

| RKBlue a răspuns:

De ce am muri de foame?
Magazinele nu raman deschise?
Anyway, am destula mancare ca sa nu mor intr-o luna.