| anonim_4396 a întrebat:

De la ce credeti ca s-a distrus in halul asta clima? Mai mult din cauza poluarii apelor (gunoaiele si mezeria din mari si oceane) sau din cauza poluarii aerului (de exemplu fabrici, masini etc. care folosesc combustibili fosili)?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din vina omului. Nu.i pasa de natura vrea bani

| Dismally a răspuns:

Este un ciclu natural, incalzire globala a mai existat si cu mult inainte de a fi noi in stare sa o producem, la fel si erale glaciare, sunt fenomene naturale care se repeta in timp. Noi in cel mai rau caz am accelerat putin lucrurile dar s-ar fi intamplat oricum.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Dismally):

Si asta oricum nu o sa mai conteze peste cateva miliarde de ani cand planeta o sa fie "inghitita" de soare oricum.

| Dismally a răspuns (pentru Mayhem666):

E bine ca nu apucam vremurile alea big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Principalul cauza este poluarii aerului care provoaca efect de sera. Cu cat e mai poluat cu atat mai multa caldura de la soare retine. Este un ciclu vicios. Poluarea apelor duce la moartea animalelor care afecteaza ecosistemul -si asta contribuie dar mai putin

| IgnatVictor a răspuns:

Din cauza poluării, în general. Gândește-te că poluarea este atât de problematică, încât afectează și zonele în care nu locuiește omul. Poluarea aerului, a apei și a solului sunt vectori în distrugerea unei părți semnificative din planetă. Astfel de efecte trebuie diminuate, până nu e prea târziu.

| OmulCuÎntrebăriInteresante a răspuns:

Vine apocalipsa.