| lc13cm3 a întrebat:

De la cine se ia scutirea pentru sport?

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

De la medicul de familie se ia.

| Violleta2022 a răspuns:

De la medicul de familie sau medicul specialist.

| Drimmero a răspuns:

In caz ca esti bolnav sau nu esti apt fizic, atunci trebuie sa duci scutire catre profesorul de sport ca sa te scuteasca de orice activitate sportiva de la ora lui. De obicei medicul cardiolog sau medicul de familie stabileste chestia asta/

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

De la medicul de familie iei scutirea

| untu a răspuns:

De la medicul de familie sau de la medicul cabinetului scolar prin adeverinta care se dovedeste daca esti,, apt'' sau,, inapt'' pentru orice activitate sportiva!

| vocea a răspuns:

De la medicul de familie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic de familie

| NotMyFault a răspuns:

De la medicul de familie, dar daca e o scutire "imaginara" ti-o pot face eu.
Glumesc. Nu ma ocup cu asa ceva.

| AndreeaSaZicem a răspuns:

De la medicul de familie se ia adeverința pentru sport, care arată ca esti apt sau inapt. Din câte stiu eu aceasta adeverința trebuie plătită

| MovileanuMariaLaura a răspuns:

De la doctorul de familie.