| bogdan1004 a întrebat:

De mai bine de 3 ani, Romania membra a NATO trebuia sa-si trimita soldati romani in Afghanistan.Intrebarea mea este :Fratilor, ce cautam intr-un razboi care nu ne apartine? Si ne mor soldatii ca sa asigure siguranta nationala a Afghanistan-ului!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pentru ca facem parte din tampenia aia de nato care are legatura cu Rusia si EE.UU. Rusii au cap ca nu se duc acolo pentru ca de s-or duce i-ar face prapad in cateva ore pe toti. Asa si cu UE cat nu avem moneda europeana e destul de absurd sa fim in uniune dar interesul poarta fesul pentru comert si tampenii parlamentare.

| bogdan1004 explică (pentru mgtow):

Dar mie mi se pare o prostie ca trebuie sa trimitem militari Romani in Afghanistan, nu e razboiul nostru, acolo e moarte sigura, raman familii cu copii care nu isi mai revad tatal/mama. Dupa parerea mea este o tampenie.Da, NATO s-a infiintat ca sa fie pace in NORD-Atlantic nu in Romania

1 răspuns: