| yeahas a întrebat:

De unde au majoritatea banii sa isi cumpere case scumpe si masini de lux si haine de firma, din salariu de 2000-3000 de lei e imposibil? De abia traiesti nici cu 7000 de lei nu mi se pare ca poti avea masina de 100.000 de euro.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Munca prin strainatate, la negru sau evaziune fiscala, afaceri ilegale & cine poate legal prin functii de risc mare sau cu o muita la sef o pune secretara.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ăia care isi cumpără masini de lux ori au afaceri ori fac credite la banci, dar de obicei oamenii de afaceri au masini de lux care costă 100.000 Euro. Si oamenii de afaceri au salarii mari in euro nu doar 2000 lei, poate au 20.000 euro.

| Violleta2022 a răspuns:

Muncesc sau fura.
Tiganii si smecherii ies la furat prin tarile europene si fura.
Romanii cinstiti ies la munca afara, sau isi iau 2 joburi in tara si stang bani, ca sa poata sa faca imprumuturi bancare si sa realzieze ceva.
Alti mai norocosi au firme prospere sau sunt angajati pe pozitii si salarii foarte mari de mii de euro.
Multe din masinile noi sunt luate pe firme, iar cei care au venituri foarte mari, de mii de euro sau dolari, putand cumpara in rate bancare, ca nimeni nu-i capabil sa dea 100 mii euro din mana.

| felixf a răspuns:

Exista si masini second hand. Cand spui majoritatea inseamna ca 15 milioane de romani au ceea ce spui tu. Realitatea este ca nici 2% din populatia Romaniei nu are ceea ce zici. Daca tu te invarti in cercuri cu masini de lux nu inseamna ca aia sunt majoritari. Cauta si citeste statisticiile de la biroul de statistici din Romania si vei vedea realitatea crunta in care traiesti.