| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

De unde e vorba asta? "Ma sufoc in casa"

15 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

Pai daca nu ai aer conditionat, te cam sufoci pe vremea asta.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru StrongHeart):

Exista si locuinte care raman racoroase pe tot parcursul verii, fara AC.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

De la cei care stau la bloc... probabil.

| StrongHeart a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Stiu,dar la bloc, mai rar, cred?!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru StrongHeart):

Eu am apartament la bloc de beton, la umbra, parter. Mai mult de 24 de grade nu se fac niciodata, doar daca exagerez cu incalzirea. Are polistiren pe exterior, dar si inainte de asta, era racoros. Acum e calduros iarna.
Mai am o casa de lemn, momentan e doar tencuita, o bate soarele de dimineata pana seara, dar inauntru e chiar frig, uneori.
In alt oras avem un apartament la strada, tot parter, dar caramida, cu copaci in fata, in ala se face destul de cald. Pe aceeasi alee, dar intr-o alta pozitie, are o ruda un apartament tot la parter, tot cu copaci in fata, dar ala este mereu racoros.

| RKBlue a răspuns:

Atunci cand stai prea mult in casa si nu iesi pe afara.

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

La tine sunt 33 de grade? La mine a plouat aproape toata ziua laughing
Vorba asta stiu ca are legatura cu statul in casa, nu cu caldura.
Afara poti iesi si la 33 de grade.Te duci undeva la umbra pe o banca sau in parc...(dar e adevarat ca depinde de oras, la mine e destula umbra si vreo 2 parcuri inconjurate de pomi asa ca ai unde sta...)

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Dar unde stai tu, in Japonia, ca nici la mine nu a plouat laughing? Apropo, are legatura si cu statul in casa, cum spui tu.

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

Stau aproape de Brasov...
Asta-i prea de tot.Si multe cazuri de covid si ploaie. Aproape ca vreau sa ma mut.

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Atunci, normal ca la tine a plouat, toata zapada aceea cand a cazut, s-a incins si a revenit la forma initiala... apa!
Cu masca treci ca si cavaleria prin covid si ploaiehee hee.

| TamplaruAnisoara a răspuns (pentru Celcestietot):

Si la mine a plouat, si ploi reci. După ploaie spre seara era atât de rece ca atunci când brumează.

| Celcestietot a răspuns (pentru TamplaruAnisoara):

Incep sa cred ca aici sunt utilizatori din alt univers laughing! Da, este rece cand brumeaza si cum am mai scris, la mine a fost frumos happy.

| Sofer a răspuns:

Pentru ca e cald. Deschide geamul sa între aer dacă nu ai aer condiționat.