| AndrP a întrebat:

De unde pot face rost de niște scutiri?
Le pot face eu sau le pot cumpăra?
Ca am chiulit mult si medicul de familie nu mai vrea sa-mi dea.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Se gasesc si pe internet. Am facut si eu, prin clasa a 10-a, o manevra cu o astfel de scutire. Numai ca inainte de a o completa, a lucrat-o cineva in photoshop, modificand numele doctorului si adaugand unele chestii. De emotii, am completat-o gresit si am ingrosat. Era sa nu mi-o primeasca. Grija mare cu asta.
Am gresit spunandu-ti toate astea, pentru ca daca eram un om cu capul pe umeri, ar fi trebuit sa-ti zic ca e urat si ilegal ceea ce vrei sa faci. Nu mai vorbesc ca nu e bine sa chiulesti si ca risti, prin aducerea unei scutiri false, sa fii chiar exmatriculat. Sau sa ti se scada nota la purtare pana la 4. In fine, treaba ta cum rezolvi. Incearca, totusi, pe viitor, sa lipsesti mai putin.

| SilentRain a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, poate iti face ea o scutire la mana asta dupa ce te bate cu cureau ca ai chiulit laughing)

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Fac scutiri, 50 de lei bucata.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Scanezi una, schimbi datele, ai grija la parafa, stampila și semnătură și gata. Te costa maxim 2 lei.