| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

De unde se elibereaza cazierul judiciar? Se elibereaza in aceeasi zi? Ce trebuie sa am la mine pentru ca sa l elibereze?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

De la politie in orice unitate la un ghiseu, te duci cu buletinul, un pix preventiv si le spui ca vrei sa-ti scoti cazierul pentru motivul tau ( scoala de soferi, job, etc). Ti se va da un formular si completezi datele cu grija,, sa corespunda celor din buletin.

Dupa ce il completezi, il aduci la ghiseu si ti-l va scoate la calculator persoana de acolo.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Certificatul de cazier judiciar se eliberează, de regulă, pe loc, sau în cel mult 3 zile de la data solicitării, în cazurile în care cererea-tip este depusă în România.
detalii aici:
https://b.politiaromana.ro/......ana-fizica