| Ucigasuldeprostie a întrebat:

Decat copil batran mai bine copil si atat! Sau nu?

11 răspunsuri:
| DeNyyy a răspuns:

Copil batran este pleonasm. E ca si cum ai zice baba batrana. Daca e copil e tanar.Deci,mai bine doar copil.

| Ucigasuldeprostie explică (pentru DeNyyy):

Pfff... esti pe dinafara serios. Da refresh la pagina si mai citeste odata. Nu ma refer din punct de vedere gramatical ci mai degraba din punct de vedere existential. Ca personalitate, gandire...

| Downfall a răspuns (pentru DeNyyy):

De fapt "baba batrana" e pleonasm...
"Copil batran" ar fi un non-sens (din pct de vedere gramatical)
winking

| Ucigasuldeprostie explică (pentru Downfall):

Nu am mai stat sa ii mai explic si treaba asta laughing

| Downfall a răspuns (pentru Ucigasuldeprostie):

No lasa cam facut-o eu in locul tau...sa-i mai maresc cultura tongue

| DeNyyy a răspuns (pentru Downfall):

Da raspunde tu, draga, daca tot te crezi atat de desteapta.

| Downfall a răspuns (pentru DeNyyy):

Se pare ca mai desteapta ca tine tot sunt
Dar oricum ce comentezi asa ca eu doar ti-am corectat greseala, asa poate mai inveti si tu ceva folositor...

| DeNyyy a răspuns (pentru Downfall):

Ar trebui sa lasi pe altii sa te laude. Sau ce? Ti-au murit laudatorii?

| DeNyyy a răspuns:

A. laughing Trebuia sa specifici la ce te referi. Copil batran...adica te referi la un copil destul de matur,la gandire? Daca da, atunci normal ca e mai bine " copil si atat". Un copil, trebuie sa fie un copil.Sa aiba o gandire de copil,sa se joace,sa se gandeasca la pozne... Nu sa se gandeasca la ceea ce se gandesc cei adulti. Din pacate, vremurile s-au schimbat, iar copiii din ziua de azi nu se mai pot numi "copii".

| Ucigasuldeprostie explică (pentru DeNyyy):

Si tot esti pe langa... chiar nu mai stau sa explic ca am obosit sa ma lupt cu robotii!

| DeNyyy a răspuns:

Pacat,asta e daca nu stii sa formulezi o intrebare.