| HimoSsa a întrebat:

Dece in zilele noastre orgoliu omului ajunge sa fie mai presus de toate?!

2 răspunsuri:
| MaskOfSanity a răspuns:

N-am înţeles niciodată expresia " în zilele noastre", în contextul ăsta. Oamenii au fost egoişti şi orgolioşi întotdeauna; nu cred că s-a schimbat nimic.

| MIDnightMoon a răspuns:

Cam aşa. Trist dar adevărat. Adică unei prietene îi e ruşine săl salute pe băiatul pe care îl place, deşi se cunosc. Vărumio îi certat cu prietena lui. Amândoi insistă ca celălalt săşi ceară scuze. Dacă nu îl sun eu pe unu, sau nu mă bag eu în seamă cu el, nu vorbim deloc, nici pe stradă, nici la telefon, nici pe facebook._. M-am cam săturat.