| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat te ajunge in zilele noastre sa iti faci o casa cu toate utilitatile de la 0 tinand cont ca nu ai nici pamant?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam irelevanta intrebarea ta avand in vedere ca nu dai niciun detaliu.

Poate sa te coste 10. 000euro daca iti faci o casuta intr un sat uitat de lume pe 200mp, poate sa te ajunga 3 mil de euro daca iti cumperi pamant in centrul Bucurestiului si faci o vila cu 2 etaje

| mms123 a răspuns (pentru suntserios):

Intr-un sat gen Sabaoani Sagna sau intr-un oras ca Iasul

| Diavolcata a răspuns:

Foarte mult, adica trebuie sa ai "ceva bani" cand vrei sa faci asa ceva. Conteaza zonele conteaza locul conteaza modelul conteaza foarte multe. Succes!

| shainitainii a răspuns:

Depinde de foarte multe lucruri. De exemplu pana si de pamant conteaza. In unele zone e mai ieftin in altele mai scumpe. Te duce in total ceva.

| CasaSiDesign a răspuns:

Aici vei gasi raspunsuri mai relevante despre cat te poate costa o casa si cum sa o construiesti http://www.casasidesign.ro/costurile-casei.html