| anonim_4396 a întrebat:

Deci... din nou vin cu o intrebare legata de inscrierea la liceu x( incercand sa ma hotarasc, daca la inceput mai aveam cateva idei acum. sunt chiar dezorientata, nu stiu ce sa fac straight face. mi-ar place la un liceu cu profil stiinte sociale ca mai departe sa dau la drept dar este foarte greu sa devii independent ca avocat. mi-ar place sa dau la un liceu cu profil stiinte ale naturii dar nu cred ca este chiar potrivita pentru mine meseria de doctor. mi-ar place sa dau la un liceu pedagogic dar se dau probe eliminatorii la romana, muzica, sport si desen. La romana si desen ma descurc. la sport si muzica sunt praf big grin.
imi plac: romana, engleza putin, biologia, istoria f mult, informatica
nu imi plac: mate, chimie, thinking
deci cam ce profil mi se potriveste si ce pot urma dupa?

ps: nu spuneti sa aleg ce vreau si ce imi place... ca nu stiu ce vreau! big grin

Răspuns Câştigător
| LittleDreamer a răspuns:

Aaaaa, la filo din clasa a 11-a nu mai faci mate, chimie si fizica, iar daca vroiai un profil de info(care eu zic ca este cel mai ok, din proprie experienta) acolo nu scapai de mate, info si chimie.happy

2 răspunsuri:
| LittleDreamer a răspuns:

Daca iti place romana si istoria poti opta pentru filologie.De la filo poti merge la drept, numai ca la filologie de obicei mai este si ceva limba(engleza intensiv, franceza sau germana).
Succes!

| Minnie_7097 a răspuns:

Pai mergi la filologie daca iti place romana si de acolo poti merge la drept, iar cum spunea si deeutza din cls a 11-a nu mai ai nici o treaba cu mate, chimie, fizica:* Bafta multa!