| DevilLife a întrebat:

Deci numai pot jurcryingcaut de o ora un rezumat la romanul Robinson Crusoe de Daniel Defoe si nu gasesc nimic bun.Doar rezumate de jumatate de pagina...va rog din suflet ajutati-ma si voi! Eu inca mai caut, dar o mana de ajutor in plus nu strica, va rog frumosbatting eyelashes

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și la bibliotecă de ce nu cauți?
Crezi că netul este izvor de informații complete?
Te înșeli!
Pa, pa.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In timpul pe care l-ai pierdut cautand potcoave de cai morti pe net, faceai singur(a) rezumatul ala. Doar ai citit cartea, nu-i asa?

| DevilLife explică:

Nu, nu am citit carteastraight facealtfel credeti-ma ca numai cautam pe net...Problema era ca imi trebuia astazi la engleza.Si am cautat un rezumat in romana sa pot face eu unul in engleza.Nu sunt adepta temelor facute de pe net, dar cand e urgent apelez si eu la el...straight faceMerci oricum la toti!

| iulyaFCP a răspuns:

In loc sa stai sa cauti pe net mai bine ai citi cartea

| Iulia9399 a răspuns:

Dacă lumea nu ar cauta raspunsuri pe net de ce ar mai existata TPU

| MiTzZa2012 a răspuns:

Rezumat Robinson Crusoe:
La nouasprezece ani, Robinson Crusoe a fugit de acasa impreuna cu un coleg. Avea sa plece intr-o calatorie pe o corabie spre Guineea. Dupa mult timp de naufragiat epava s-a scufundat, iar singurul supravietuitor a fost Robinson.El s-a ratacit pe o insula unde a supravietuit douazeci si opt de ani.Pe langa el mai avea un papagal, un catel si o pisica.
Dupa foarte mult timp, se implinise douazeci si trei de ani de cand Roinson traia pe insula. Dintr-o data, la tarmul insulei aparura cinci barci cu salbatici.Salveaza un salbatic si il numeste Vineri pe care il pune servitorul lui.Intre timp, Robinson Crusoe il invata limba engleza si il educa.
In urmatoarele zile, Robinson se hotara sa mearga impreuna cu Vineri pe continent.Cei doi construira o barca. Dintr-o data, sosesc niste salbatici pe insula, iar ei salveaza viata unui spaniol si descopera un salbatic care se dovedeste tatal lui Vineri.
Dupa cateva zile, spaniolul si tatal lui vineri pleaca spre continent.Si Robinson isi luara ramas bun de la insula deoarece plecara si el acasa.
In Yorkshire, Robinson afla ca i-au decedat multi din familie.El s-a intalnit cu un foarte bun prieten care impreuna s-au intoars la locul de unde au plecat.Cand a ajuns in Anglia, Robinson Crusoe s-a casatorit.

| KENZO2000 a răspuns (pentru MiTzZa2012):

Bai frate mersi ca am avut multa nev de rezumatu asta ca am de facut un jurnal de lectura si numai aceasta poveste imi mai ramase. mersi mult din nou

| fastiuli a răspuns (pentru KENZO2000):

Laurentiu deci asta faci tu
in loc sa faci cu capul tau tu cauti pe net.